SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Marcel Tisserand'ın eleştirilerine yanıt geldi!

FUTBOL | 30.03.2021 20:38

Demokratik Kongo Futbol Federasyonu Başkanı Constant Omari, Fenerbahçeli Marcel Tisserand'ın kendisine yaptığı eleştirilere yanıt verdi.

Marcel Tisserand'ın eleştirilerine yanıt geldi!

Fenerbahçe'nin geçtiğimiz yaz Wolfsburg'dan transfer ettiği Marcel Tisserand, Afrika Uluslar Kupası Elemeleri'nde Gabon'a 3-0 yenildikleri karşılaşma sonrası altyapı ve organizasyon konusundaki eksikliklerden şikayet ederek Demokratik Kongo yöneticilerine eleştirilerde bulunmuştu. 28 yaşındaki stoperin sözlerine ülkesinin futbol federasyonu başkanı Constant Omari'den yanıt geldi. Canal Plus'e konuşan Omari konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:

"Üst düzey bir futbolcu değilim ama 14 saat dinlendiğiniz hâlde 40 dakikalık bir uçuştan şikayet ediyorsunuz. Gabon maçında yenen gollerin organizasyon ile hiçbir alakası yok. Oyuncular Kinshasa'ya geldiklerinde "business class" ve beş yıldızlı oteldeydi. Aynı zamanda kendilerine prim de verdik ki Afrika'daki oyuncuların %90'ının bu primleri aldığından şüpheliyim. 

Oyuncularımızdan her zaman kendilerine bakmalarını ve rollerini bilmelerini istedim. Eğer sahada çok emek verdiklerini gösterirlerse kimse onlara taş atmaz. Ancak takım, oyunun hiçbir departmanında varlık gösteremezse bunun tam tersi olur. Deplasmandaki ve kendi evimizdeki maçları kıyasladığımızda hangi gelişimi göstermişler? İşte problem bu. Dolayısıyla bu tip şeylere cevap vermek istemiyorum. Federasyon başkanı olarak herkesin kendini sorgulaması gerektiğini düşünüyorum. Oyuncular, teknik ekip, federasyon, hükümet, kısacası herkes..."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya