SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Marcus Rashford, sosyal medyada ırkçı saldırıların hedefinde!

FUTBOL | 27.05.2021 16:57

Rashford, dün akşam Manchester United ile Villarreal arasında oynanan UEFA Avrupa Ligi finalinin ardından sosyal medyada ırkçı söylemlere maruz kaldığını açıkladı.

Marcus Rashford, sosyal medyada ırkçı saldırıların hedefinde!

Bilindiği üzere Manchester United ile Villarreal, UEFA Avrupa Ligi finalinde dün akşam karşı karşıya gelmişti. Seri penaltı atışları sonucu İspanyol temsilci Villarreal, kupaya uzanmayı başarmıştı. Bu mücadele Manchester United forması ile ter döken Marcus Rashford ise karşılaşmanın ardından sosyal medya aracılığı ile ırkçı söylemlerin hedefinde kaldığını duyurdu. İngiliz oyuncu, kendisine yönelik gerçekleştirilen ırkçı söylemleri de kişisel sosyal medya hesabı aracılığıyla gözler önüne serdi.

Rashford, sosyal medya üzerinden 70'ten fazla ırkçı hakaret içerikli mesaj aldığını belirtti ve şunları ifade etti:

"Özel mesaj kutumda maymun ifadesi bırakan istismarcılardan birinin matematik öğretmeni olması beni daha çok kızdırdı. Bu adam çocukları eğitiyor! Ve hiçbir sonuç olmayacağını bildiği için özgürce ırkçı tacizde bulunuyor."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya