SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Brescia'da 'Balo'telli dönemi kapandı

FUTBOL | 06.06.2020 12:11

Irkçı saldırılara maruz kalınca Brescia'dan ayrılmayı kafasına koyan Mario Balotelli, amacına ulaştı. İdmanlara çıkmayan yıldız oyuncunun sözleşmesi feshedildi.

Brescia'da 'Balo'telli dönemi kapandı

Yaz transfer döneminde adı Beşiktaş ve Galatasaray ile anılan Mario Balotelli, Fransa macerasının ardından ülkesi İtalya'ya dönme kararı almıştı. Tercihini Brescia'dan yana kullanan 29 yaşındaki oyuncunun bu macerası kısa sürdü.

Irkçı saldırılara maruz kaldıktan sonra ayrılık fitilini ateşleyen Balotelli, patlak veren koronavirüsten sonra da idmanlara katılmama kararı almıştı. Yıldız oyuncunun vurdum duymaz tavırları, Brescia Başkanı Massimo Cellio'nun sabrını taşırdı ve Mario Balotelli sözleşmesini tek taraflı feshetme kararı aldı.

2022 yılına kadar sözleşmesi bulunan 29 yaşındaki oyuncu, devre arsında yaşadığı irkçı saldırılar sonucunda kulüpten ayrılmayı kafasına koymuştu. Irkçılığa maruz kaldığı sırada Massimo Cellio'ya sessiz kalması nedeniyle kırgın olan Balotelli, Beşiktaş ile uzun süre flörtleşmişti.

Olayların üzerinin kapanmasından sonra pandeminin patlak vermesi; İtalyan yıldızın ekmeğine yağ sürdü. Takımdan ayrılmak için sınırları zorlayan Balo, antrenmanlara çıkmamakta diretince; amacına ulaştı.

Bu ayrılığın ardından Corriere della Sera'ya konuşan Brescia Teknik Direktörü Diego Lopez, Balotelli'ye kırgın olduğunu söyledi. Lopez, "Bir gerçek var ki; Balotelli bizden farklı bir yol izledi. Onun bu şehre çok fazla şeyler vereceğini düşünüyordum

 Mario için çok emek harcadım. Aynısını da ondan istedim. Tüm takım çalışırken o buna yanaşmadı. Çok iyi yerlere gelebilirdi. Ancak bu kafa yapısını değiştirmediği sürece çok zor" ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya