SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Marius Sumudica'dan küfür iddialarına sert yanıt!

FUTBOL | 19.10.2020 13:13

Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica, Lukas Podolski ve Antalyaspor Basın Sözcüsü Murat Süğlün'e küfrettiğine yönelik iddialara yanıt verdi.

Marius Sumudica'dan küfür iddialarına sert yanıt!

Süper Lig'in beşinci haftasında Antalyaspor, kendi sahasında Gaziantep FK ile 1-1 berabere kalırken karşılaşmaya çıkan kırmızı kartlar damgasını vurmuştu. İki takımın da dokuz kişi tamamladığı karşılaşmanın ardından Antalyaspor'un basın sözcüsü Murat Süğlün ise rakip takım antrenörü Marius Sumudica'ya yönelik çok ağır ifadeler kullanmıştı.

Süğlün, karşılaşmayı cezası nedeniyle protokol tribününden takip eden Rumen teknik adamın hem kendisi hem de futbolcuları Lukas Podolski'ye küfrettiğini söylerken "Türk futbolu, tarihi boyunca böyle terbiyesiz bir teknik adam görmemiştir." ifadelerini kullanmıştı. Sumudica ise Gazeta Sporturilor'da yayımlanan basın bildirisinde iddialara şu sözlerle yanıt verdi:

"Biz futbol oynuyoruz. Şayet Sumudica'yı silmek istiyorsanız onu sahada yenerek Türkiye'den göndereceksiniz! Türkiye'de bulunduğum süre boyunca bu ülke ve futboluna dair her şeye saygı duydum. Yalnızca futbola ve takımıma odaklandım. Ancak pazar günü Antalya'da aldığımız kahramanca beraberlikten sonra şaşkınlık ve üzüntüyle öğrendim ki Antalyaspor yetkilileri bana karşı kişisel bir savaş başlatmış.

Küstahlık, hakaret ve Lukas Podolski'ye küfürle suçlandığım basın açıklamasını gördüm. Türkiye ligindeki yüksek rekabete olan saygımdan dolayı bu gereksiz tartışmaya girmeyeceğim. Bunun yerine birkaç şeyin altını çizmek istiyorum:

Bilindiği gibi maçı kulüp yetkililerimizle birlikte locadan izledim. Tribünlerin büyük çoğunluğunu oluşturan ev sahibi ekibin yetkililerine hakaret edebileceğim nasıl düşünülebilir?

Twitter'da kaba davrandığım bir ana ait fotoğraf gördüm. Oysa bu, mutlu olduğum sırada çekilmiş bir kareydi. Bilinmesini isterim ki ben sevinirken birileri tarafından çingene ve pez....k ilan edildim.

Marius Sumudica olarak size meydan okuyorum. Küfrettiğimi ispat edecek 20 şahit olduğunu okudum. Eğer Lukas Podolski'ye küfrettiğimi gösteren herhangi bir fotoğraf varsa istifa etmeye ve yerimi başka bir hocaya bırakmaya hazırım. Şayet böyle bir şey yoksa da yapılan bu saldırılardan ötürü resmi bir özür talebinde bulunuyorum.

Son olarak futbola temas etmek isterim. Çünkü ben bir futbol antrenörüyüm. Antalyaspor yönetimi maçın büyük bir bölümünde dokuz kişi oynayan bir takımı yenemediklerini düşünebilir. Antalyaspor, kaybederek tarihe geçmek üzereydi. En iyimser fikrim, Antalyasporluların puan kaybını örtbas etmek için beni öne sürdükleri yönünde. Takımım son 13 maçta yalnızca bir kez kaybetti. O da İstanbul'da Galatasaray'a karşıydı. Bu zor kazanan takım, Ocak ayından beri kendi sahasında yenilmiyor.

Marius Sumudica'yı Türk futbolundan silmek istiyorsanız bunun yalnızca bir yolu var. O da beni sahada yenip ligin dışına itmek. Çünkü biz futbol oynuyoruz. Ben de bu cevabı hakikate ve Türk futboluna olan saygımdan ötürü sunmak istedim!"

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya