SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Marius Sumudica, PFDK ve Antalyaspor'a yüklendi!

FUTBOL | 24.10.2020 12:56

Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica, kendisine verilen dört maçlık men cezasıyla ilgili çok sert bir açıklama yayımladı.

Marius Sumudica, PFDK ve Antalyaspor'a yüklendi!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica'yı Antalyaspor ile 1-1 berabere kaldıkları maçta cezalı olmasına rağmen takımına tribünden taktik verdiği gerekçesiyle dört müsabakadan men etmişti. Cezası Tahkim Kurulu tarafından iki maça indirilen 49 yaşındaki teknik adam, ülkesi Romanya'da yayımlanmak üzere kaleme aldığı basın bildirisinde karara şu sözlerle yüklendi:

"Dört maçtan men cezası almam üzerine yeniden bir açıklama yapma ihtiyacı hissettim. Üzülerek fark ediyorum ki Marius Sumudica bir futbol antrenörü olarak değil, çeşitli şekillerde bir hedef tahtası olarak görülüyor. İlk olarak Trabzonspor maçında hakeme penaltı diye bağırdığım için çok ucuz bir ceza aldım. Hakem, maçtan sonra yazdığı raporda bu durumu kabul etmişti. Sarı kart yerine direkt kırmızı kartla cezalandırıldım. Sizce de bu aşırı değil mi?

Şimdi de Antalyaspor maçında cezalı olduğum hâlde takıma taktik vermekle suçlandığım için dört maç ceza daha aldım. İnsanlara şu gerçeği açıklamak isterim ki Antalyaspor kulübü, bana cezalı bir koç için uygun şartları sağlamadı. Maçı kapalı bir alandan izlemem gerektiği hâlde kendimi tribünün ortasında ve rakip takım taraftarlarının yanı başında buldum.

Pandemi döneminde dünyanın her yerinde antrenörlerin oyuncularına bağırdığını ve yüreklendirdiğini duyuyoruz. Bense ne oyuncularıma ne de teknik heyete mesaj gönderebildim. Çünkü Antalyaspor yöneticilerinin arasındaydım. Böyle bir durumdayken takıma talimat vererek kuralları ihlal etmenin tolere edilebileceğini kim düşünebilir?

Son olarak bir mesaj daha göndermek istiyorum. Ben, Gaziantep FK'yi çalıştıran ve bu takımı sıfırdan alan bir teknik direktörüm. İstatistikler gösteriyor ki yeniden inşa edilen bu takım son 13 maçta yalnızca Galatasaray'a deplasmanda yenildi. Kazanmakta zorlansa da Ocak'tan beri evimizde tek bir maç bile kaybetmedik. Antalyaspor maçında zemin kazanmak için berbattı. Üstelik takımım neredeyse bir devre boyunca iki kişi eksik oynadı ama beraberliği kurtarmayı başardık.

Yaptığım açıklamalarla Türk futboluna saygı duymadığımı kimse söyleyemez. Şayet bir Türk antrenör, Gaziantep'i ilk sezonunda sekizinci sıraya taşısaydı her gün televizyonlara çıkar ve kendisi için çok özel bir imaj yaratırdı. Marius Sumudica bunları istemiyor. O, sadece bir teknik direktör olarak başardıklarıyla analiz edilmeyi ve yargılanmayı talep ediyor."

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya