SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Marius Sumudica: "Önceliğim yine Süper Lig!"

FUTBOL | 06.03.2021 13:54

Çaykur Rizespor'dan ayrılan Marius Sumudica, gelecek sezon için önceliğinin yine Türkiye olduğunu söyledi.

Marius Sumudica: "Önceliğim yine Süper Lig!"

Gaziantep FK'den olaylı bir şekilde ayrıldıktan sonra Çaykur Rizespor'un yolunu tutan Marius Sumudica, Karadeniz ekibiyle çıktığı yedi maçta galibiyet yüzü göremeyince görevini bırakmıştı. Ülkesi Romanya'da yayın yapan Pro X televizyonuna açıklamalarda bulunan 50 yaşındaki teknik adam, gelecek sezon için önceliğinin yine Süper Lig olduğunu belirtirken şunları kaydetti:

"Rizespor'daki maceram, olumlu ve olumsuz şeylerin bir karışımıydı. Yönetimsel açıdan çok iyi yapılanmış bir kulüpte çalıştım. Bu açıdan şu ana kadar çalıştığım en iyi takımdı. Ancak geldiğimde komadalardı. 20'nin üzerinde koronavirüs vakası vardı. Üç-dört futbolcu geri dönüyordu ama ideal bir ilk 11 oluşturamıyordum. Takımı hazırlamak için zamanım yoktu. Zira üç günde bir maça çıkıyorduk. Yine de sonuna kadar denedim ama enerjimin kaybolduğunu hissettim. Bu nedenle de kendi felsefemi hayata geçiremedim.

Kimse ayrılmamı istemiyordu. İnsanlar ağlıyordu. Benimle ilgili bazı planları vardı ama bunları gerçekleştiremediler. Rizespor, hiç unutmayacağım bir kulüp. Bir daha asla hareket hâlindeki bir takımın başına geçme hatasını tekrarlamayacağım. Şimdi yaza kadar dinlenmek istiyorum. Önümüzdeki sezon için Türkiye kesinlikle ilk tercihim olacak. Birkaç kulüp başkanıyla temas hâlindeyim. Türk vatandaşlığına da her an geçebilirim. İstesem iki gün içinde pasaportumu alabilirim. 

Eğer Rapid Bükreş, birinci lige çıkar ve finansal açıdan iyi şartlar sunarsa orada çalışmayı da düşünürüm. Rapid, sevdiğim bir takım ve kalbim her zaman bu kulübe gitmemi söylüyor. Türk takımlarıyla aynı seviyedeler. Bunu gerçekten isterim ve kendilerine birinci lige yükselme yolunda başarılar diliyorum. Takımın bazı antrenmanlarına gitmek için zaman yaratacağım. Yapabilirsem maçlara da giderim. Güvenilir insanlarla çalışabileceğim güçlü bir takım kurulursa Türkiye'deki bazı zenginlerle olan ilişkilerimi devreye sokabilirim."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya