SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Isla 'Boca'lamak istemiyor...

FUTBOL | 22.05.2020 14:23

Sezon sonunda Fenerbahçe'den ayrılıp Boca Juniors'a gideceği konuşulan Mauricio Isla, Arjantin devine transferini tamamen aklından çıkardı.

Isla 'Boca'lamak istemiyor...

Fenerbahçe'nin Şilili sağ beki Mauricio Isla'nın sözleşmesi sezon sonunda bitiyor. Başarılı oyuncu, devre arasından bu yana Arjantin devi Boca Juniors'ın yoğun markajı altındaydı. Ancak koronavirüs bu transfer girişiminin önüne geçmişe benziyor.

Tüm dünyayı etkilediği gibi Güney Amerika'da da derin hasarlara neden olan pandemi, futbolu da olumsuz etkiledi. Meşin yuvarlağın durması; kulüplerdeki girdi-çıktıyı etkilerken oyuncuların da Güney Amerika'ya bakış açısının değişmesine neden oldu. Koronavirüse kadar Isla için; Boca Juniors öncelikli seçeneklerden birisi olsa da şu sıralar bu ihtimal rafa kalkmışa benziyor.

Şilili'ye yakın bir kaynak La Cuarta gazetesine; oyuncunun gelecek planları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 31 yaşındaki oyuncu için Boca'nın seçenekler arasında olduğunu ancak koronavirüs sonrasında Fenerbahçe'de kalma ya da Avrupa'da bir takıma gitme ihtimalinin daha da ağır bastığını söyledi.

Haberin devamında; "Mauricio, Boca Juniors'ın ne kadar büyük bir kulüp olduğunun farkında. Ancak yakın gelecekteki planlarında Boca'nın olduğunu söyleyemem. Latin Amerika'da olduğu gibi Arjantin'de de durumlar hiç iyi değil.

Güney Amerika'daki durumu yakından takip ediyoruz. Durum hiç de parlak değil. Futbolun yeniden ne zaman bile başlayacağı belli değilken Isla'nın Güney Amerika'dan bir takıma transferi söz konusu olamaz. Kulübü kendisine henüz bir teklif yapılmadı.

Fenerbahçe'den teklif gelirse otuturup düşünecek. Yoksa kariyerine Avrupa'da devam etmek istiyor. Hedefinde İtalya'ya dönmek var" ifadeleri kullanıldı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya