SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Demirkol: Ersun Yanal'ın takıma dokunuşu ne?

FUTBOL | 01.12.2019 09:53

Demirkol: Ersun Yanal'ın takıma dokunuşu ne?

Fenerbahçe, Göztepe ile deplasmanında 2-2 berabere kaldı. Mehmet Demirkol, köşesinde; 'Gücü kadar saldıramadı' başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Sarı-lacivertlilerin şut kalitesindeki sorun devam ediyor. Max Kruse'nin sakatlıktan dönüşü tabii ki etkili ancak gol vuruşu açısından çok iyi durumda olduğunu söylemek zor.

Altay Bayındır; hatalı çıkıyor, savunmada çok hatalı pas yapılıyor... Bunca pozisyonun harcanması, son pas ve şutların değerlendirilemeyişi; potansiyelin altında kalındığını gösteriyor. Sarı-lacivertliler, gücü kadar hücum edemiyor.

Bir başka temel sorun; orta sahada gittikçe yükselen Luiz Gustavo'nun stopere kaydırılabilir görülmesi. Sambacı, defansa geçtikten sonra orta saha tamamen kaybedildi. Ve kızarmasının sebebi de bu şeffaf orta sahaydı.

Göztepe Teknik Direktörü İlhan Palut açısından bakıldığında; ön alan baskısısıyla Fenerbahçe'ye oyun kurdurmak istemedi. Bu, anlaşabilir bir şeydi. Belli ki; camiaya bir mesaj vermek istiyordu. Fener'e karşı bunu istemek çok normal. Ancak İzmir temsilcisinin kadrosu açısından bu ne kadar doğru tartışılır.

GECENİN SORUSU

Fenerbahçe, Luiz Gustavo olmadan nasıl olacak?

MAÇIN STARI

Luiz Gustavo gün geçtikçe konuyu daha iyi anlıyor. Yaptırdığı penaltı büyük bir hata olabilir. Aslında Fenerbahçe’nin oyun mantığına uyum sağlamaya çalışırken nereye yetişeceğini şaşırmasından, Emre’nin baskısıyla bir anda kontrolsüz hamlesinden kaynaklanıyor bu.

MAÇIN OLAYI

Eğer akının sonunda Garry Rodrigues golü atmamış olsa; Altay Bayındır'ın penaltıdaki ihlali nedeniyle penaltı tekrar edilmezdi. Ancak Emre Belözoğlu'nun geçtiğimiz haftaki penaltısında ve ülkede atılan hemen her atışta bu ihlal az ya da çok var. Bunun nedeni hakem psikolojisidir, başka bir şey değil.

KISA MESAJ

Şu anda takım kadro kalitesini altında. Ersun Yanal’ın dokunuşu ne? Belli değil. Bir maç tamam diyorsun ama 3 maç bambaşka bir oyun oluyor. Bizim de kafamız karışıyor.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya