SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mehmet Demirkol: Hakem değilsin, oynadığın da 2 sezon!

FUTBOL | 05.01.2021 13:28

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, isim vermeden yaptığı yorumlarla Rıdvan Dilmen'e ağır sözler kullandı.

Mehmet Demirkol: Hakem değilsin, oynadığın da 2 sezon!

Duayen yorumcu Mehmet Demirkol, dün oynanan Kasımpaşa - Fenerbahçe maçından sonra Rıdvan Dilmen’e çattı. Demirkol, penaltılarla ilgili yapılan yorumlar hakkında net konuştu.

Demirkol isim vermese de Rıdvan Dilmen'e de gönderme yaptı. Demirkol şu ifadeleri kullandı:

"Hakemlik probleminden daha büyük problem ne? 'Ben o penaltıları vermem' denilmesi. Yahu sen kimsin? Ne ara taktın FIFA kokartını? Daha kuralı bilmiyorsun ki... Yani iki penaltı da doğru bir kere. Hakem verdiyse doğrudur. Öyle pozisyonlar çünkü. İkinci penaltı da ligde 5 defa verildi. Fenerbahçe-Beşiktaş maçında verildi. Belli ki Serdar Tatlı, böyle penaltıları verin demiş. Bu denmişse ve hakemler bunu uyguluyorsa, 'Ben vermem' ne demek?"

Dilmen'e gönderme: "Sen zaten hakem değilsin, oynadığın da 2 sezon"

Demirkol, Rıdvan Dilmen'in yaptığı, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Serdar Tatlı'nın bazı hakemler tarafından gönderilmek istendiği yorumlarına da sert çıkarken, "Hakemlik konusunu hepimiz konuşuyoruz. Kesin yargılarda bulunabilecek pozisyonlar var. Ama geri kalanı uzmanlık gerektirir. Bir doktora gidiyorsun ve bir yakının, 'Hangi doktora gittin?' diye soruyor. Daha sonra, 'Yahu sen şu doktora gitsene, o Türkiye'nin 1 numaralı ismi' diyor. Nereden biliyorsun? Uzmanlığa saygısızlık böyle birşey. Bunu demeyenimiz var mı? Hepimizde var yani. Futbol üzerine konuşmak başka bir şey, bir hakemin maçı manipüle ettiğini söylemek başka bir şey. 'Hakem maçı manipüle ediyor, kendi MHK'sini yok etmeye çalışıyor, Serdar Tatlı'nın altını oyuyor' oyuyorlar dediğin zaman başka bir şey çıkıyor. Ayrıca bunu 'ben olsam vermezdim' gibi bir cümle ile anlatıyorsun. Sen zaten hakem değilsin, oynadığın da 2 sezon" dedi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya