SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mehmet Sepil, Göztepe'yi 7,5'a aldı, 150'ye satıyor

FUTBOL | 16.06.2020 10:49

2014 yılında Göztepe'yi 7,5 milyon dolara satın alan Mehmet Sepil'e Katar menşeili bir yatırım şirketi; sarı-kırmızılılar için 150 milyon dolarlık bir teklif sundu.

Mehmet Sepil, Göztepe'yi 7,5'a aldı, 150'ye satıyor

Arap sermayesi; Premier Lig, Ligue 1 ve La Liga'nın ardından Süper Lig yarışına da dahil olmak için atağa geçti. Katar menşeili dev bir yatırım şirketi Göztepe'yi satın almak için girişimlere başladı. Süper Lig'deki sahipli kulüplerden birisi olan Göz-Göz'e gözünü diken Araplar, sarı-kırmızılıların 1 numarası Mehmet Sepil ile temaslarını sıklaştırdı.

Türkiye pazarına beIN SPORTS ile giren Arap yatırımcılar, Süper Lig'den kulüp satın alarak yayıncılıktan yarışmacılığa geçmek istiyor. Fanatik'in haberine göre, dev sermayeli bir Katar şirketi İzmir ekibi için 150 milyon dolar gibi bir rakamı gözden çıkardı.

2014'te sarı-kırmızılıları satın alan Mehmet Sepil, Göztepe'yi elden çıkarmak gibi bir düşüncesinin olmadığını söylese de; kulübün her yıl 50 milyon TL kadar zarar etmesi, teklifin değerlendirilmeye alınmasına yol açtı.

Göztepe'yi TFF 2. Lig'deyken 7,5 milyon dolara alan Sepil, 1 yıl sonra 1. Lig'e, 2 yıl sonra da Süper Lig'e çıkarmıştı. 7,5'a aldığı takıma; 150 milyon gibi bir değer biçilmesi; Mehmet Sepil'i kararsız bırakmışa benziyor. Şayet satış gerçekleşse dahi başarılı futbol adamı, 3 yıl daha Göz-Göz'ün başkanlığını yapacak. İzmir ekibinin devri aşamalı olarak gerçekleşecek.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya