SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mehmet Sepil: İzmir kulüplerinin İzmirlilere ihtiyacı var

FUTBOL | 24.12.2019 13:39

Mehmet Sepil: İzmir kulüplerinin İzmirlilere ihtiyacı var

Süper Lig takımlarından Göztepe'nin kulüp başkanı Mehmet Sepil, İzmir ekiplerinin İzmirlilere ihtiyacı olduğunu söyledi.

Mehmet Sepil, İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfının (İZVAK), İzmir Ticaret Odası’nın 3’üncü Danışma Kurulu’nda yaptığı konuşmada, İZVAK'ın son senelerde şehir adına önemli işler yaptığını belirtti.

İZMİR'DE YAPIMI DEVAM EDEN STATLAR KONUSUNDA ÖNEMLİ ADIMLAR ATILDIĞINI BELİRTEN SEPİL, ŞÖYLE KONUŞTU:

"İzmir kulüplerinin İzmirlilere ihtiyacı var. Hep birlikte daha iyiye ulaşmak için valimizden, emniyetimize, belediye başkanımızdan kulüplerimize kadar ilk kez el ele verdik. Kulüp başkanları olarak sürekli bir araya gelip toplantılar gerçekleştiriyoruz. Bu konuda bir iklim değişikliği yaşanıyor. Çok daha güzel çalışmalar yapacağız. Bana göre İzmir, her açıdan Londra veya Barcelona ile yarışabilecek güçte. Yeter ki isteyelim, el ele verelim."

İZVAK Başkanı Ali Erten ise Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı seçilen Mehmet Sepil'i tebrik ederek, İzmir futbolunun bu sayede Türkiye Futbol Federasyonunda lobi açısından etkin bir rol alacağını düşündüğünü söyledi.

Stat inşaatları konusunda destek veren herkese teşekkür eden Erten, "2020-2021 futbol sezonunun 'Adnan Süvari Sezonu' olarak isimlendirilmesi konusunda çalışıyoruz. Bu konuya tüm İzmir kulüpleri destek veriyor." dedi.

MEHMET İŞLER: "İZMİR'İ 5 YILDA TÜRKİYE'DE SPOR TURİZMİNİN MERKEZİ YAPABİLİRİZ"

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Vekili ve Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler de toplantıda "Antalya örneği üzerinden İzmir'de spor turizmi ve spor ekonomisinin geliştirilmesi" başlığıyla bir sunum yaptı.

 DÜNYA TURİZMİNİN YÜZDE 10'UNU SPOR TURİZMİ OLUŞTURDUĞUNU HATIRLATAN İŞLER, ŞÖYLE KONUŞTU:

"İzmir'in bu konuda avantajları var. İzmir'e 2018 yılında 1 milyon turist geldi. Bunu 5 yılda 5 katına çıkarabiliriz. İzmir'i 5 yılda Türkiye'de spor turizminin merkezi yapabiliriz. Bunun için bir yıldır İZVAK'la çalışmalar yürütüyoruz. İzmir'in tesis konusunda eksikleri olabilir ancak iyi olan yönlerimizi öne çıkarıp, tanıtım ve pazarlamayla bunu aşabiliriz. Antalya'nın 25 yılda yaptıklarını iyi analiz ederek, İzmir'in kısa sürede atağa kalkmasını sağlayabiliriz." 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya