SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Mehmet Sepil: Küme düşmeme konusunda ortak görüş oldu

FUTBOL | 28.07.2020 18:08

Kulüpler Birliği, bugün bir toplantı gerçekleştirdi. Tüm kulüplerin katıldığı toplantıdan sonra, Başkan Mehmet Sepil açıklamalarda bulundu.

Mehmet Sepil: Küme düşmeme konusunda ortak görüş oldu

Kulüpler Birliği toplantısı sona erdi. 4 konunun ele alındığı toplantıdan sonra; alınan kararları ve değerlendirmeleri, Başkan Mehmet Sepil basın toplantısıyla duyurdu.

KÜME DÜŞMEME KONUSUNDA FLAŞ GELİŞME!

Toplantıya Süper Lig’in yeni ekipleri Hatayspor ve Erzurumspor’u da davet ettiklerini açıklayan Mehmet Sepil, “Önümüzdeki toplantıda yeni bir takım daha olacak. Bu takım gelmeden yeni sezon planlamalarını konuşmak yanlış olur. Konu başlıklarımız vardı. İlk konu, 3 kulübün 1. Lig'de oynaması. Düşmenin kalkmasıyla ilgili bir talep vardı. TFF, bunu kabul etmemişti. Son 3 sırada tamamlayan kulüplerimiz, Kulüpler Birliği'ne bu sene ligden düşmenin kaldırılmasıyla ilgili bir taleple geldiler. Bu konu detaylı olarak paylaşıldı. Küme düşmeme işinin kabul edilebileceği konusunda ortak görüş oluştu. Önümüzdeki yıllarda 20 takımlı bir kulübün sağlanabileceğini düşünüyoruz. Bu konudaki müracaatımızı, Federasyon'umuza ileteceğiz. Bize teklifle geleceklerini biliyoruz.” ifadelerini kullandı.

“NİHAT ÖZDEMİR, DIGITURK’LE KENDİ GÖRÜŞMÜŞ”

Yayıncı kuruluşun pandemiden sonraki indirim talebiyle alakalı konuşan Sepil, “TFF Başkanı Nihat Özdemir, bundan birkaç gün önce beni arayarak Digiturk'le bir rakam üzerinden anlaştıklarını söyledi. Kulüplerin içinde olmadığı bir toplantıda bu rakamın doğru olmadığı kararını aldık. Tabii ki gönlümüz, Digiturk'le en uygun şekilde önümüzdeki 2 senenin bitirilmesi. Kulüplerin çok önemli gelir kaynağının düşürülmesi durumu; kabul edilmesi mümkün değil.” dedi.

YABANCI KURALI KONUSUNDA ORTAK KARAR!

Yeni yabancı kuralıyla alakalı gündeme damga vuran bir açıklama yapan Başkan, “Yabancı sayısı kuralı alınmadan, kulüplerle görüşme yapılmasına karar verdik. 18 kulübün ortak kararıdır diye dediğimiz oluyor. Kulüplerin değişik kararları var. Ama bu konuda ortak paydada değildik. Bu da doğaldır.

Ortak olarak aldığımız karar; bu kuralın bu sene yapılmasının kulüplere hiçbir faydası olmamıştır. Ekonomik anlamda kötüleşen kulüplere bu kural, yara açacaktır. Bu işi 1 yıl erteleyelim. Bu hızla alınan kararın hiçbir faydası yoktur. 2021/2022 sezonundan başlayan bir yabancı sayısı düzenlemesi olabilir diyoruz! Bu uygulamanın bu sene yapılmasının hiçbir faydası olmadığını, federasyona hatırlatıyoruz” söylemlerini kullandı.

“HARCAMA LİMİTLERİ KONUSUNU DEĞERLENDİRDİK”

Gündemlerindeki 4. konu başlığı olan harcama limitleriyle alakalı görüş bildiren Sepil, “Harcama limitleriyle alakalı kulüpler arasında görüş ayrılıkları vardı. Bugün yaptığımız görüşmede; şu anki Federasyon'un getirdiği harcama limitleri konusunun, kulüplerin ihtiyacını karşılamadığını, zorluğa girileceğini değerlendirdik. 18 kulüp olarak tekrar Federasyon'a gidip endişelerimizi ileteceğiz. Kendi aramızdaki fikir birliğini %100 oluşturabildiğimiz için TFF'ye gideceğiz. Kulüplerin tekliflerini ileteceğiz.” açıklamalarında bulundu.

REZERV LİG

Toplantıdaki son konusu olan Rezerv Lig hakkında konuşan Mehmet Sepil, “Son konu Rezerv Lig. Gençlere oynayabilecek ortamı yaşatamıyoruz. Bu işte başarılı olmanın yolu; genç arkadaşlara oynama imkanı vermemizdir. U-21 Ligi, ani bir kararla kaldırılmıştı. Yeni bir uygulamanın geleceği söylendi ama hala bir gelişme yok! Federasyona çok net olarak teklifimizi götürdük. Kulüplerin çok önemli bölümü bu işe katılmak istediğini Federasyon'la paylaştı. Henüz net bir dönüş olmadı. Israrlı olduğumuz bir konu var. Bu formatın dışına çıkmak istemiyoruz. Rezerv Lig'in çok önemli olduğunu ve bunun takipçisi olacağımızı Federasyon'a bildireceğiz” diyerek konuşmalarını tamamladı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya