SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Kulüpler Birliği başkanı: Rakamı biz belirlemedik

FUTBOL - SÜPER LİG | 11.12.2019 14:08

Kulüpler Birliği başkanı: Rakamı biz belirlemedik

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil’den açıklama: Rakamı biz belirlemedik

Göztepe Kulübü ve Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, Türkiye Futbol Federasyonu’nun geçen gece yarısı aldığı “Transferde harcama limiti %40’a kadar aşılabilir” kararını kendilerinin talep ettiğini ancak TFF yetkililerine herhangi bir rakam söylemediklerini açıkladı.

Sepil, Kulüpler Birliği ile TFF’nin ortaklaşa çalışması ile oluşturulan Kulüp Lisans ve Finansal Fair-Play Talimatı’nın haziran ayında yayımlandığını ve kulüplerin ocak ayı transfer döneminde harcama limitlerini %30’a kadar aşabileceklerinin bu çalışmada belirtildiğini söyledi.

Kulüpler Birliği Başkanı’nın yaptığı açıklamalardan satır başları şu şekilde:

“Güzel ve sağlam bir çalışma yapılsın ve tutarlı bir limit belirlensin diye hem bütün kulüplerimizle hem de Türkiye Futbol Federasyonu’yla defalarca görüştüm. Kulüp yöneticileri bu limitin belirlenmesinde herhangi bir hata yaşanmaması için çalışmalarını titizlikle yürüttüler.”

"NİHAT ÖZDEMİR'E HATIRLATTIM"

“Ben TFF Başkanı Nihat Özdemir’e talimatın 2019’da yayımlanmasının ardından yayıncı kuruluşun yapacağı ödemelerle ilgili bir pazarlık sürecinin olduğunu ve indirim uygulandığını tekrar hatırlattım. İndirim, dolar kuru üzerinden %13 civarında yapıldı. Bu indirim kulüplere negatif yansımış, yayın gelirlerinde azalmaya neden olmuştur. Üstelik Süper Lig’de Anadolu kulüplerinin can suyu yayın gelirleridir. Bu sebepten ötürü Anadolu kulüplerinin gelirleri azaldığı için limitlerin düşeceği ortada. Ben bu hususu Nihat Özdemir’e hatırlattım ve Anadolu kulüplerinin bu işten bir hayli zarar göreceğini anlattım. Bu mağduriyetin giderilmesi gerektiğini ve toplantıda değerlendirilmesini talep ettim ancak herhangi bir rakam söylemedim.”

"AMAÇ ANADOLU KULÜPLERİNİ KORUMAK"

“Ben TFF Başkanı Özdemir’e yaptığım bu başvurunun haklı bir öneri olduğunu düşünüyorum. Amaç mağdur olan Anadolu kulüplerinin menfaatlerini korumak. Benim bu düşüncemin, diğer kulüplerin düşüncelerinden hiçbir farkı yok. Trabzonspor’la aynı hassasiyeti taşıyorum. Bu talimatın uygulanması Türk futbolu açısından çok büyük bir önem taşıyor. Bu konunun çok önemli olduğunu ısrarla savunuyorum ve acilen uygulanması gerekiyor. Türk futbolu ancak bu şekilde daha iyi yerlere gelebilir. Kamuoyunun hassasiyetini gözardı etmiyorum ancak bu talebin sebebi Anadolu kulüplerinin çıkarlarını korumaktı.”

"ÖNEMLİ OLAN UYGULAMAYA KONMASI"

“Son kararı verecek olan yine Türkiye Futbol Federasyonu’dur. Asıl önemli olan bu lisans talimatının hızlı bir şekilde yürürlüğe girmesidir. Asla taviz vermeden kesintisiz şekilde uygulanmalıdır. Dolayısıyla aslında rakamların bir önemi yoktur. %30 veya %40 olması bir anlam ifade etmiyor. Uygulansın yeter. Eski haline (yüzde 30) döner mi dönmez mi bilmiyorum ancak tek temennim, bu hususun en kısa sürede işleme konulmasıdır.”

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya