SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Menajer Ediz Balkan: Thiam Fenerbahçe’de çok mutlu…

FUTBOL | 17.12.2020 14:48

Mame Thiam’ı Türkiye’ye getiren isim olan menajer Ediz Balkan, Thiam hakkında Lig Radyo’ya önemli açıklamalarda bulundu.

Menajer Ediz Balkan: Thiam Fenerbahçe’de çok mutlu…

Daha önce Türkiye'ye Mbaye Diagne'yi getiren isim olan menajer Ediz Balkan, Mame Thiam'ı da önce Kasımpaşa'ya ardından da Fenerbahçe'ye götürmüştü. Başarılı futbol adamı, Thiam'ın Fenerbahçe'deki performansına ve geleceğine dair açıklamalarda bulundu.  

Lig Radyo'da Ömer Necati Albayrak'ın sorularını yanıtlayan Balkan, oyuncusuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

-Thiam hakkında neler söylersin? Zaman zaman hakkında devre arasında ayrılık iddiaları da yer alıyor.

"Thiam cok kaliteli bir oyuncu. Kasımpaşa'da gösterdiği performansla bunu ispatladı. Fenerbahce'ye transfer olmak onun için güzel ve büyük bir adım oldu. Çok çalışkan ve hırslı bir oyuncu. Takımına faydalı olmayı çok istiyor ve bundan başka bir şey düşünmüyor. Olduğu yerde çok mutlu ve katkı yapmaktan başka bir düşüncesi yok. Kendisine güveniyor. Ben de ona inanıyorum. Büyük hedefleri olan bir futbolcu. Başarılı olacaktır." 

-Diagne’yi sen getirmiştin. Performansını nasıl değerlendirirsin? 

"Diagne'yi Kasımpaşa'ya getirmiştim. İlk geldiğinde belki bu kadar sükse yapması beklenmiyordu. Ancak çok farklı özelliklere sahip bir forvet. Güvenildiğinde ekstra işler yapabiliyor. Kasımpaşa'da rekorluk bir performans sergiledi ve rekor bir bedelle transfer oldu. Şimdi de Galatasaray'a çok faydalı oluyor. Bence olmaya da devam eder."

-Son dönemde yine oyuncun olan Standard Liege'in 1.96'lık forveti Obbi Oulare'nin de adı Türkiye ile anılıyor. Neler söylersin? 

"Oulare çok kaliteli bir oyuncu. Fiziksel gücüyle de Türkiye’ye uygun bir isim. Gol vuruşları çok etkili. Hava hakimiyeti de öyle. Bu yüzden adının anılması normal. Daha önce de onunla ilgilenen ve teklif getiren kulüpler olmuştu. Henüz net bir şey yok ama bu konuda Türkiye'den birkaç kulüple görüşmelerimiz devam ediyor."

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya