SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Merih Demiral gerçekleri...

FUTBOL | 23.07.2020 13:46

Fenerbahçe'den sessizce giden; daha sonra Avrupa'nın en iyi takımlarından birine transfer olan Merih Demiral'ın ayrılığında yaşanan gerçekler herkesi şoke etti.

Merih Demiral gerçekleri...

Fenerbahçe altyapısında yetişen Merih Demiral’ın keşfedilememesi, sarı-lacivertli camiada hep bir eleştiri konusu olmuştur. Dönemin altyapı sorumlularından Saffet Akbaş, Demiral süreciyle ilgili tüm gerçekleri Milliyet Skorer’e anlattı.

“Müjdat hoca odamıza gelirdi”

Müjdat Hoca’nın altyapı sıkıntılarını anlattığını söyleyen Saffet Akbaş, “Hoca odamıza gelip altyapıdaki sıkıntıları anlatırdı. Bir gün Merih Demiral’ı aradıklarını ancak telefonlara cevap alınamadığını söyledi. Annesi ve babasının da haberi yokmuş. Biz de hocaya “Bu inandırıcı değil” demek ki bir şeylerden kaçıyor dedik” ifadelerini kullandı.

Profesyonel imza atmaya hazırlanan Merih’in ortalıkta olmadığını aktaran Akbaş, şunları söyledi:

 “Merih profesyonel olacak, yönetim de haber bekliyor. Ama Merih ortalıkta yok. Bir hafta boyunca sırra kadem bastı. Sonra bir haber geldi; Başakşehir ile antrenmanlara çıkmış. Oradan telefon geldi bize…”

“Başakşehir’de idmana çıkmış”

Merih Demiral’ı kimin tanıdığını da anlayamayan Saffet Akbaş, “İdmanı seyreden biri midir, çalışan mıdır kimse artık… Telefon geliyor “Merih burada” diyor. Normalde Fenerbahçe’nin oyuncusu başka bir kulüple idmana çıkarsa ceza alır. Başakşehir duruma uyanınca Merih’i uzaklaştırıyor” dedi.

“Fenerbahçe’ye yetiştirme bedeli ödenmemesi için…”

Menajerlerin devreye girdiğini belirten Saffet Hoca, “Menajerler bunu Portekiz’e götürüyor. Orada amatör bir takımda 1.5 sene oynadıktan sonra profesyonel olup Fenerbahçe’ye ödenecek yetiştirme bedelinden kaçıyorsun. Fenerbahçe’ye yetiştirme bedeli ödenmemesi adına bulunan bir açık bu… Menajerler iyi kullandı bunu! Merih’i ve ailesini iyi inandırmışlar. Portekiz’de bir takıma gittikten sonra Alanya’ya geldi” söylemlerinde bulundu.

Fenerbahçe’nin genç oyuncuyu elinden kaçırmadığına vurgu yapan Saffet Akbaş şunları belirtti:

“Dünyanın en büyük kulüplerinden birinde… Ancak Fenerbahçe, kesinlikle Merih Demiral’ı elinden kaçırmadı. Kendi isteğiyle birtakım kişiler tarafından önce Başakşehir sonra da Portekiz’e gitti. Bu organizasyon Fenerbahçe’ye yetiştirme bedeli verilmemesi için yapıldı.”

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya