SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Mert Hakan Hayalim; Fenerbahçe ile şampiyonluk yaşamak

FUTBOL | 26.08.2020 10:44

Fenerbahçe'nin yeni çiçeği burnunda transferi Mert Hakan Yandaş, FB TV'ye röportaj verdi. 26 yaşındaki oyuncu, "Hayalim; Fenerbahçe ile şampiyonluk yaşamak" dedi.

Mert Hakan Hayalim; Fenerbahçe ile şampiyonluk yaşamak

Yeni sezon hazırlıklarını Topuk Yaylası'nda sürdüren Fenerbahçe'de; Mert Hakan Yandaş, FB TV'de yayınlanan Günün Röportajı'nın konuğu oldu. 26 yaşındaki oyuncu; kamp dönemi, transfer süreci, kariyeri ve şampiyonluk hayali hakkında açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe'ye gelmekten dolayı gururlu ve mutlu olduğunu belirten Mert Hakan, "Fenerbahçe ailesinin içine girince; buranın nasıl bir yer olduğunu daha net anlıyorsunuz. Herkese nasip olmayacak bir şey ancak bana nasip oldu. İyi ki de oldu... İyi ki de Fenerbahçe'deyim" ifadelerini kullandı.

"HERKESE NASİP OLMAYACAK BİR ŞEY"

Kamp döneminin yüksek tempoda geçtiğini ifade eden başarılı oyuncu, "Adaptasyon sürecini çabuk atlattık. Çok yüksek tempoda çalışıyoruz. Gerçekten inanılmaz çalışıyoruz. Burada çok samimi bir ortam var. Sanki 3-4 yıldır burada gibiyim. Çok hızlı bir şekilde kaynaştık. İdmanlardan sonra da kalabalık gruplar halinde sohbetler ediyoruz" dedi.

Kısa sürede kazanılan takımdaşlık önemine değinen çiçeği burnunda Fenerbahçeli, "Armaya, camiaya yakışır şekilde hareket etmeliyiz. Bunu da birlikte hareket ederek başarabiliriz. Yarın öbür gün sahada birinin canı yanındağında hepimizinki yanmalı... Fenerbahçe'nin armasına yakışır şekilde birlik olmamız lazım. Mücalemizi; bu camiayı düşünerek vermemiz gerek. Bence bu oyuncu grubu bunun farkında.

"BİRİNİN CANI YANDIĞINDA HEPİMİZİNKİ YANMALI"

Geldiğim günden bu yana bunu hissediyorum. Bu takım; bu arma ve bu camia için gereken her şeyi sahada verecek. Her şey gayet iyi gidiyor. İnşallah sezona güzel girip bu birlikteliği şampiyonlukla taçlandırmak istiyoruz" diye konuştu.

Erol Bulut hakkında da açıklamalarda bulunan Mert Hakan Yandaş,     "Hocamız yıllar sonra yuvasına dönüş yaptı. Ne istediğini çok net şekilde bizlere aktarabiliyor. Teknik heyet, oyuncular, kulüp çalışanları hemen birbirini sahiplendi. Antrenman tempomuz inanılmaz. Yorucu; ancak gerekli de" ifadelerini kullandı.

"CANER AĞABEY NE FARKLI ADAMMIŞ"

Neşesi ve tecrübesiyle takıma öncülük eden Caner Erkin hakkında da açıklamalarda bulunan 26 yaşındaki oyuncu, "Caner Ağabey ne farklı adammış. İnanılmaz komik birisi. Bu kadar komik birisini hayatımda görmedim. Burada kazanılan birliktelikte Caner Ağabey gibi isimlerin önemli rolü var. Saha içinde ise inanılmaz ciddi ve agresif birisi..." dedi.

Mücadaleci bir karaktere sahip olduğunu savunan Mert Hakan, "Hayatımı mücadele ederek kazandım. Saha içerisinde inatçı olmak çok önemli. Bunu kendi açımdan söylüyorum. Vazgeçmediğin sürece o işte başarılı olursun... Hayatım boyunca kritik süreçlerden geçtim. Ancak şu anda hayal ettiğim yerdeyim" şeklinde konuştu.

"HAYAL ETTİĞİM YERDE; FENERBAHÇE'DEYİM"

Geriye baktığında gollü sezonlar geçirdiğini belirten başarılı oyuncu, "Orta saha oyuncusu olarak gollü geçirdiğim sezonlar oldu. Tabii ki Fenerbahçe'de de buna devam edip sayıyı artırmak istiyorum. Karagümrük maçında ilk golümü attım. İnşallah ilk resmi maçımda da aynı sevinci yaşarım.

Hazırlığını yaptığım bir gol sevincim yok. Gollerimi babama armağan ediyorum. Babamı 9 yaşımda kaybettim. Futbolcu olmamı çok isterdi. Babamın da hayallerini gerçekleştirdim diyebilirim. Kolumda; onun doğum tarihinin yazığı bir dövme var. Genelde gol atınca; onu öperim. Tüm gollerimi rahmetli babama armağan ederim" dedi.

"BURADA ŞAMPİYONLUK YAŞAMAK İSTİYORUM"

Transfer süreci hakkında da açıklamalarda bulunan Mert Hakan, "Çok farklı bir süreç yaşadık. Taraftarımız beni sahiplendi. Ben de Fenerbahçe armasına ve onlara karşı olan görevimi yerine getirmek için sezonun açılmasının sabırsızlıkla bekliyorum.

Sahada terimin son damlasına kadar mücadele edeceğimin sözünü veriyorum. Buralara gelmek çok büyük bir şans. Tek hayalim ve hedefim; Fenerbahçe ile şampiyonluk yaşamak..." ifadelerini kullandı.

"EMRE AĞABEY İLE BİRBİRİMİZE BENZİYORUZ"

Transferinde önemli rol oynayan Emre Belözoğlu'nun idolü olduğunu velirten çiçeği burnunda Fenerbahçeli, "İdol olarak Emre Ağabeyi gördüğümü her yerde söyledim zaten.

Bu ülkenin gelmiş geçmiç en iyi orta sahası. Sahada asla pes etmiyordu. Ne olursa olsun hep daha fazlasını istiyordu. Biraz birbirimize benziyoruz. Onun kadar olma şansımız yok. Emre Ağabey futbolculuk açısından çok üst seviyede" diye konuştu.

"GOL RAKAMI BELİRLEDİM. SADECE MASÖRE SÖYLEDİM"

Orta saha futbolcusu olmasına karşın gollü sezonlar geçirdiğini hatırlatan Mert Hakan, bir gol sayısı belirlediğini ancak bunun totem olduğunu söyledi.

Bu rakamı sadece 1-2 kişiyle paylaştığını belirten Mert Hakan Yandaş, "Bu benim totemim. Sezon başlamadan bir sayı belirliyorum. Bundan öncekiler gibi sadece takımımızın masörüne söyledim. Bu şekilde bu sayıyı hep yakaladım. Zaetn masörümüz biliyor. Sahit de var. Sezon sonu konuşuruz" dedi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya