SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mert Hakan Yandaş'tan çarpıcı açıklamalar...

FUTBOL | 20.08.2020 14:23

Fenerbahçe'nin yeni transferi Mert Hakan Yandaş, basın toplantısı düzenledi.

Mert Hakan Yandaş'tan çarpıcı açıklamalar...

Fenerbahçe’nin yeni transferi Mert Hakan Yandaş, basın toplantısı düzenledi. Transfer sürecinden takımdaki atmosfere kadar önemli açıklamalar yapan Yandaş, Fenerbahçelilere mesaj göndermeyi de ihmal etmedi.

“Kendimi geliştirmek için geldim”

Türkiye’nin en büyük kulübüne geldiğini söyleyen Yandaş, “Yönetimimiz inanılmaz şeyler yapıyor. Ben de bu rekabetin farkında olarak buraya geldim. Bu ülkenin en büyük kulübü Fenerbahçe. Kendimi geliştirmek için buraya geldim. Takdir hocamızın. Sonunda Fenerbahçe'nin kazanacağı ortam oluşur umarım” dedi.

Transferiyle ilgili yaşadıklarını açıklayan Mert Hakan Yandaş, şu sözleri söyledi:

“Yaşanan süreçle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Bu olayla birlikte verdiğim kararın ne kadar doğru olduğu gördük. Emre Belözoğlu Türkiye'nin en büyük orta sahası. İnanılmaz biri. Ondan öğreneceğim çok şey var. Fenerbahçe'nin beni istemesi çok büyük onur... Her zaman sözlerinin arkasında bulunulması beni çok mutlu etti. Tatsız olaylar bizi birbirimize bağladı. Fenerbahçe'nin bana olan güveninin karşılığını vermek şimdi hedefim. Başkanımız çok güzel açıklama yaptı. Polemiklerden uzak durmak istiyorum. Temennim bir daha böyle şeylerin yaşanmaması... Hepimiz bu ülkenin insanıyız.”

“Emre benim kardeşim”

Emre Kılınç ile diyalogunun sorulması üzerine başarılı orta saha, “Emre benim her zaman görüşeceğim; kardeşim olarak gördüğüm biri. Sürekli konuşuyoruz. Onun için de her şey çok güzel olur. İstediği her şeye ulaşır. Ayrıldığımız anlamına gelmiyor; İstanbul'da da görüşeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Taraftar önemli”

Sarı-lacivertli taraftara övgüler dizen 26 yaşındaki oyuncu, “Fenerbahçe için taraftar çok önemli. Diğer takımlarda futbolcular arasında Kadıköy'deki atmosferi konuşurduk. Ligin başlamasıyla birlikte çok büyük heyecan var. Taraftarların desteğini dışarıdan da hissedeceğiz” yorumunda bulundu.

“10 numara oynadım”

Mevkisi üzerine sorulan soruya samimi yanıt veren Mert Hakan Yandaş, “Bugüne kadar hep 10 numara oynadım. Ama klasik 10 numara değil; daha çok gezen 10 numara. Forma numaramdan dolayı herkes beni 8 numara sanıyor” dedi.

Son olarak takım içindeki atmosfere de değinen Yandaş, "Takım içindeki ortam çok önemli. Bizim takımda çok önemli bir ortam oluştu. Başını Caner çekiyor. Çok komik birisi. İnşallah bu ortam sahaya yansır. Başarı kaçınılmaz" ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya