SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mesut Özil, Dijital platformda bir ilke imza attı!

FUTBOL | 17.02.2021 17:45

Mesut Özil, kendi 3D Genie’sine sahip olan ilk sporcu unvanını eline geçirdi. Yıldız oyuncunun bu dijital ürünleri, çevrim içi ortamda çok hızlı şekilde alıcı buldu.

Mesut Özil, Dijital platformda bir ilke imza attı!

Fenerbahçe'nin yıldız oyuncusu Mesut Özil, çevrim içi satın alınabilecek dijital ürünlerle kendi 3D Genie'sine sahip ilk sporcu oldu. Sarı-lacivertli futbolcunun dijital ürünlerinin satışından 10 dakikada 500 bin Dolar gelir elde edildi.

3D GENIE’SİNE SAHİP İLK SPORCU OLDU

Fenerbahçe'nin devre arasında kadrosuna kattığı Mesut Özil, dijital dünyada da bir ilke imza attı. 32 yaşındaki oyuncu, çevrim içi satın alınabilecek dijital ürünlerle, bilgisayar programları kullanılarak üç boyutlu sanal ortamda gerçeğe uygun karakterlerin modellendiği kendi 3D Genie'sine sahip ilk sporcu oldu. Özil, dijital üç boyutlu karakterinin serisini yaratmak için ABD merkezli Genies şirketi ile bir ortaklık kurdu.

3D GENIE NEDİR?

3D Genie, bilgisayar programları aracılığıyla sanal ortamlarda gerçeğe uygun karakterlerin 3 boyutlu şekilde modellenmesidir. Ayrıca, var olmayan hayali karakterlerin de bu yöntemle 3D Genie’si yapılabilir.

GELİRLERİN BİR KISMI DA YARDIM KURULUŞUNA BAĞIŞLANACAK

Öte yandan, Nifty Gateway'de satılacak seriden elde edilecek gelirin bir kısmı da BigShoe adlı yardım kuruluşuna gidecek. Dünyada ihtiyaç sahibi çocukların tıbbi gereksinimlerini karşılayıp, ameliyatlarını sağlayan yardım kuruluşu olan BigShoe, birçok çocuğa umut oluyor.

MESUT ÖZİL’DEN İLHAM ALINDI

Karakterin tasarımı, Mesut Özil'in yıldız kimliğinden ilham alıyor ve M10 logosu süper kahraman temalı kreasyonlarda yer alıyor. 15 Şubat Pazartesi akşamı satışa sunulan şapkalar, kramponlar ve giysiler 10 dakikada satılırken 500 bin Dolarlık gelir elde edildi.

DÜNYACA ÜNLÜ YILDIZ İSİMLERİN ARASINA KATILDI

Ayrıca, Mesut Özil'in yanı sıra Justin Bieber, Rihanna, Offset, Cardi B ve J Balvin gibi ünlü isimler de Genies'in ortakları arasında bulunuyor.

(DHA)

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

Oley.com
© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya