SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mesut Özil'den çarpıcı açıklamalar

FUTBOL | 13.08.2020 11:51

Arsenal'de forma giyen Türk asıllı Alman orta saha oyuncusu Mesut Özil, ırkçılık ve Arsenal'deki geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Mesut Özil'den çarpıcı açıklamalar

Arsenal'in Türk asıllı Alman orta saha oyuncusu Mesut Özil, The Athletic'e verdiği röportajda birçok merak edilen noktaya açıklık getirirken çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Unai Emery döneminde formayı kaybeden Özil'in Mikel Arteta'nın teknik direktörlüğe gelmesiyle beraber gözden çıkarılması Türk asıllı Alman oyuncunun gündem maddesiydi.

"Ne zaman gideceğime başkaları değil, ben karar veririm. İki ya da üç senelik bir sözleşme imzaladım. Dört senelik bir sözleşme imzaladım. Nitekim bu, herkesin saygı göstermesi gereken bir durum.

İşler elbette daha zor ama Arsenal'i seviyorum, burada çalışmayı seviyorum, kulüpteki insanları seviyorum, uzun süredir tanıdığım gerçek insanları ve elbette Londra'yı seviyorum. Burası benim evim.

Son 2 sezonda ne olduysa oldu, zihinsel anlamda güçlü ve mutluyum. Hiçbir şeyden vazgeçmiş değilim. Takımıma yardım etmek ve onlarla beraber savaşmak istiyorum. Formda olursam neler yapabileceğimi biliyorum" diyen Özil, Mikel Arteta ile olan konuşmalarının detayını anlatamayacağını,

"Arteta ile olan özel konuşmalarımızı anlatma şansım yok ama size şunu söyleyebilirim vücudumun iyi durumda olduğunu biliyorum. Kızım yeni denebilecek bir sürede doğduğu için iyi uyuyamıyorum ama bu normal bir şey. Aslında, kızımı düşünerek sahaya çıktığımda daha hırslı ve istekli olarak mücadele ediyorum" sözleriyle aktarırken

"Bir futbolcu olarak iyi ya da kötü günleriniz olabilir, sürekli mutlu hissedemezsiniz; özellikle de sahada değilken. Ne kadar iyi durumda olduğunuzu bilseniz de seçilmeyeceğinizi fark ettiğiniz an olan şey hayal kırıklığından başka bir şey değil" diyerek Arsenal gündemini kapatan Mesut Özil'in ırkçılıkla ilgili de söylemek istediği şeyler vardı.

"George Floyd'un öldürüldüğünü gördük ve dünya 'Siyahların hayatı önemlidir' dedi. Bu doğru ve güzel bir hareket. Ancak keşke insanlar, Müslümanlar için de aynısını yapsalar. Müslümanların da hayatı önemlidir" diyerek röportajını tamamladı.

Arsenal'den Mesut Özil'e: "Sen anlaş, maaşı biz tamamlarız" - Tüm Spor Haber

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya