SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mesut Özil’in menajerinden maaş kesintileri hakkında flaş açıklamalar!

FUTBOL | 08.04.2020 17:51

Premier Lig’de COVID-19 sebebiyle yaşanan maaş kesintileri sonrası Arsenal’de oynayan Mesut Özil'in menajeri dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Mesut Özil’in menajerinden maaş kesintileri hakkında flaş açıklamalar!

Menajer Erkut Söğüt, ücretleri kesilmesi yerine ertelenmesinin en iyi çözüm olduğunu ve oyuncuların menajerlerinin de görüşmelere dahil edilmesi gerektiğini söyledi.

İngiltere’de lig yönetimi, oyuncuların kulüp yöneticileri tarafından önerilen yüzde 30'luk ücret indirimine karşı gelmeleri nedeniyle Premier Lig'de bir kriz yaşanıyor. Menajer Söğüt maaşları erteleme teklifinin yaşanan krizden çıkma konusunda en iyi yol olduğunu düşünüyor. COVID-19 pandemisinin oyun üzerindeki etkisi konusunda, bazı takım sahiplerini kulüpleri PlayStation oyunu gibi yönetmekle suçladı.

"Kesintiyi kabul etmemiz söz konusu değil"

İngiliz basınına konuşan Söğüt şunları söyledi: “Bugün bir kesintiyi kabul etmeyi tavsiye etmem söz konusu olamaz çünkü yarın lig oynanıp oynanmayacağını, kulüplerin TV sponsorluğu parası alıp almayacağını bilmiyorum. Kulüpler üzerindeki kesin finansal etki nedir, üç ila altı ay sonra görebiliriz - ama bugün göremiyoruz. Erteleme bir seçenek sadece ancak kulüplerin geçen yılkiyle aynı kârı elde edemeyeceğini ve bugün olabilecek bir kesintiyi kabul etmemiz söz konusu değil.”

Premier Lig kulüpleri durumu abartıyor

Football Business Academy’de konuşan Erkut Söğüt şunları söyledi: 'Bir kulübün yüzde 50'sine, diğerinin 20'ye ihtiyacı olabilirken, diğerinin ödemeleri ertelemesi gerekmeyebilir.

Premier Lig CEO’su eğer bu sezon için maaş kesintilerinin olmaması durumunda zararın 1 milyar Pound 'u aşabileceğini ifade etti. Fakat bu konuda da Menajer Söğüt böyle düşünmüyor. Söğüt, yaşanan durumda kulüplerin durumu abarttığını ve bu kadar da kötü olmadığını birçoğu kârlı, çok fazla nakit rezervinin olduğunu söyledi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya