SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Metin Diyadin’e bir garip tuvalet cezası!

FUTBOL | 01.10.2019 17:52

Metin Diyadin’e bir garip tuvalet cezası!

Gün geçmiyor ki Türk futbolunda yeni bir skandal olmasın. Ankaragücü-Gençlerbirliği maçında ilginç bir olay yaşandı. Hakemin verdiği faul pozisyonu sonrası yedek kulübesinin önünde teknik direktörler için belirlenen alanını geçen Ankaragücü Teknik Direktörü Metin Diyadin hakem tarafından direkt kırmızı kartla oyun dışına çıkarıldı.

Oysa kurallara göre hakemler artık teknik direktörlerle diyaloğa girmeyeceği için önce sarı kartını çıkarmalı ve Metin Diyadin’i bu şekilde uyarmalıydı. Ancak maçın hakemi Ümit Öztürk ilginç bir şekilde Diyadin’e direkt kırmızı kart çıkarıp tribüne gönderdi.

Fakat yaşananlar bununla da kalmadı. Devre arasında tuvalete gitmek isteyen Diyadin, oradaki akreditasyonlu yetkiliye temsilciye konuyu iletmesini, derbi atmosferi olduğu için tribünde taraftarların arasından tuvalete gidemeyeceğini belirterek aşağı inmek istediğini söyledi.

Bunun üzerine akreditasyonlu bir hanımefendi temsilci ile konuştuğunu belirterek Diyadin’e aşağı inebileceğini söyledi.

'HAKEME 'NEDEN ATTINIZ? DEDİM, YANITI 'ALANINI İHLAL ETTİN' OLDU

Metin Diyadin yerine dönerken maçın hakemi Ümit Öztürk ile karşılaştı. ”Hocam beni neden attınız?” diye sorarken Öztürk ise alanı ihlal ettiğini belirtti ve yeni kurallar gereği bu nedenle kendisini kırmızı kartla oyun dışı bıraktığını söyledi. Diyadin bunun üzerine “Beni uyarmanız gerekmez miydi?” diye sordu. Fakat hakem bu soruyu yanıtsız bırakarak sahaya çıktı.

'İZİN ALARAK TUVALETE GİTTİM, DİSİPLİNE GÖNDERİLDİM'

Diyadin’i bekleyen sürprizler bununla da bitmiyordu. Ankaragücü’nün hocası bugün açıklanan disiplin sevklerinde akredite alanı ihlal edildiği gerekçesiyle Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini öğrendi. Hayretler içinde kalan Diyadin “Ben izin alarak indim. Derbi atmosferi olduğu için taraftarların arasına giremeyeceğim için aşağıdaki tuvalete gittim. Başka da bir niyetim yoktu” şaşkınlığını ifade etti.

'BÜLENT YILDIRIM İLE GÖRÜŞTÜM 'UYARMALIYDI' DEDİ'

Bu ilginç sevk üzerine aradığımız Metin Diyadin yaşananlarla ilgili olarak şunları söyledi:

“Şu anda disiplin sevki önümde. Hakem ne küfür ettiğimi ne de bir hakarette bulunduğumu yazmış. Sadece alanımı ihlal ettiğimi ve bu nedenle oyundan çıkardığını söylemiş.

Oysa ben maçtan sonra Bülent Yıldırım ile görüştüm. O bana dedi ki ‘Seni önce sarı kartla uyarması gerekiyordu. Neden oyundan direkt attı anlayamadım.’

'BABAM BİLE HAKEME HAKERET ETTİĞİMİ ZANNETMİŞ'

Ayrıca bir derbi maçında ben nasıl taraftarların arasından geçip lavaboya gidebilirdim? Benim babam eski hakem ve MHK’nin eski üyesi. Gece eve gittiğimde babam ‘Neden oyundan ihraç edildin?’ dedi. O bile hakeme hakaret ettiğimi zannetmiş.

'BÜYÜK BİR TAKIMIN HOCASINI OYUNDAN ATABİLİR MİYDİ?'

 Oysa ben hiçbir şekilde hakeme olumsuz bir cümle sarf etmedim. Hakemin raporunda da bu yazıyor.

Başka bir maçta aynı hakem bir büyük takımın büyük teknik direktörünü oyundan atabilir mi? Gerçekten çok merak ediyorum.”

SPORTMENLİĞE AYKIRI HAREKET VE TEDBİRE UYMAMA

Metin Diyadin, TFF Hukuk Müşavirliği tarafından 'sportmenliğe aykırı hareketi' ve 'tedbire uymaması' nedeniyle 30 Eylül 2019 tarihinden itibaren tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya