SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Zekeriya Alp, Suat Arslanboğa hakkında konuştu

FUTBOL | 05.10.2019 12:33

Zekeriya Alp, Suat Arslanboğa hakkında konuştu

Süper Lig’de 4.haftada Alanyaspor’a konuk olan Fenerbahçe, 3-1’lik yenilginin ardından maçta kural hatası gerekçesi ile TFF’ye itirazda bulunmuş ve maçın tekrar edilmesini talep etmiş gerekçe olarak yediği gollerde taç atışı ve aut vuruşunda hatalı pozisyonların olduğunu ileri sürmüştü.

TFF’ye yapılan itiraz Fenerbahçe’nin aleyhine sonuçlanmış, maçın tekrar edilmemesine karar verilmişti. Fenerbahçe itirazının reddedilmesi üzerine Tahkim Kurulu’na başvurmaya hazırlandığını belirtmişti. 

Onurunu küçük düşürdü hakemlikten oldu

5. haftada karşı karşıya gelen Beşiktaş ve Başakşehir maçında Suat Arslanboğa 1.hakem olarak görev yapmış ve yönettiği maç sonunda verdiği kararlar yüzünden eleştirilere maruz kalmıştı. Maçta Adem Ljajic’in kendisine yaptığı hakaret sonucu sarı kart göstermesi, başka bir deyişle kırmızı kart çıkaramaması MHK tarafından hakemin onurunu küçük düşürücü hareket karşısında gerekeni yapmaması olarak algılanmıştı.

Prosedürleri uygulamadığı için görevini kaybetti

Hakemin onurunu zedeleyecek hareketlere karşı taviz verilmemesini dile getiren Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp, Beşiktaş’ın futbolcusu Adem Ljajic’in hakem Suat Arslaboğa’ya yaptığı hareket sonrasında hakemin gerekeni yapmaması ve bariz gol şansı bulunan bir pozisyona kırmızı kart çıkartması gerekirken Video Hakem Sistemi’ne bile başvurmadan ilk yarıyı bitirmesi Suat Arslanboğa’nın hakemlik sözleşmesini feshetmelerinde etkili olduğunu vurguladı.

ÖZKAHYA: SUAT ARSLANBOĞA BİZİMLE KONUŞMADAN DEVREYİ BİTİRDİ

Maçta VAR hakemi olarak görev yapan Halis Özkahya ile de özel olarak konuştuğunu belirten Alp, Özkahya’nın kendisine bariz gol şansı bulunan pozisyonda yapılan faul sonrası inceleme yapılırken Suat Arslanboğa’nın devreyi bitirdiğini ve VAR odası ile konuşmadığını dile getirdiğini aktardı.

Alınan karardan vazgeçmeyeceklerini ve bu tarz olaylarda taviz verilmeyeceğini dile getiren Zekeriya Alp, Suat Arslanboğa’nın sözleşmesinin feshedilmesi ile sözleşmeli hakem sayılarının 17’ye düştüğünü belirtirken hataların olabileceğini ancak hataların da bir sınırı olmalı diye düşündüğünü belirtti ve sözlerini noktaladı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya