SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

MHK'ye liyakat geliyor!

FUTBOL | 20.10.2021 09:59

Kulüpler Birliği, TFF ve MHK yetkilileriyle bugün saat 15.00'te bir toplantı gerçekleştirecek. Toplantıda hakem atamalarında köklü değişikliklerin konuşulacağı öğrenildi.

MHK'ye liyakat geliyor!

Hakem tartışmalarının ışığında bugün saat 15.00’te Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Ağaoğlu, başkan yardımcısı Ali Koç, Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma ve alt lig temsilcisi ile birlikte bir toplantı gerçekleştirecek.

Toplantının ana maddesi hakemler ve MHK… Toplantıya TFF ve MHK yetkililerinin tam kadro olarak katılım sağlaması bekleniyor. Hakem atamalarında köklü bir değişikliğe girmek isteyen kulüpler, yeni yol haritasını bu toplantıda belirleyecek.

LA LIGA MODELİ GELİYOR

Kulüpler, La Liga’da uygulanan hakem atama sisteminin Türkiye’de de uygulanması için bir çalışma gerçekleştirdi. İspanya’da hakem atamalarında yapay zeka kullanılıyor. İspanya’daki şirketle irtibata geçen Kulüpler Birliği bir yazılım hazırlattı.

Hazırlanan yazılım bugünkü toplantıda yetkililere anlatılacak. Yazılımda hakemlerin istatistikleri, aldıkları puanların ortalamalarına göre bir atama yapıldığı öğrenildi.

AKRABA İLİŞKİLERİ BİTİRİLECEK

MHK’ye liyakat geliyor! Hakemlerin akraba ilişkilerine son verilecek. MHK ve hakemler artık yeterliliklerine göre görevlendirilecek. Uygulama işleme konulursa hakem seçme kriterlerinde artık akraba kayırmaya son verilecek.

HAKEM NOTLARI GİZLİ TUTULMAYACAK

Hakemlerin yönettiği maçlardaki puanlar da artık gizli tutulmayacak. Yönetilen maçlarda görev alan hakemlerin performansı kamuoyuna nedenleriyle birlikte açıklanacak.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya