SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Milan'da Ralf Rangnick sesleri

FUTBOL | 15.04.2020 16:19

Ralf Rangnick ile Milan arasında görüşmelerin devam ettiği iddia ediliyor. Alman teknik adamın nasıl bir pozisyona getirileceği ise henüz belirsiz.

Milan'da Ralf Rangnick sesleri

Son yıllarda üst üste kötü sezonlar geçiren, şampiyonluk yarışından ve Avrupa mücadelesinden uzak kalan Milan’ın Alman teknik adam Ralf Rangnick ile görüştüğü iddia ediliyor.

Ralf Rangnick 10 Nisan’da, kendisine yöneltilen Milan iddialarını yalanlamıştı. İtalya medyası ise Rangnick’in Milan ile anlaşmaya yakın olduğunu yazmaya devam ediyor.

ALMAN DİSİPLİNİ VE İTALYAN FUTBOLU

Berlusconi sonrasında süreci yönetemeyen ve krizlerle boğuşan Milan için Rangnick hamlesinin nasıl sonuçlar doğurabileceği konusunda İtalyan medyasında farklı görüşler bulunuyor.

Alman teknik adamlar İtalya takımlarında başarılı olamadılar, ülkenin futbol kültürü ile Alman disiplinin uyuşmadığı düşüncesi hakim.

Rangnick’in kendisine idol olarak seçtiğini söylediği efsane İtalyan teknik adam Arrigo Sacchi ve Zdenek Zeman’ın izinden gittiğini dile getirmesi, bazı yorumcular tarafından öne çıkartılıyor.

Rangnick’in çalıştırdığı takımlarda tercih ettiği dörtlü defans, alan markajı ve baskılı oyunu Milan için uygun olsa da kafalardaki bir diğer soru işareti ekonomik olarak güçlü takımlarda elde ettiği başarıları, sıkıntılı bir süreçteki Milan’da tekrar edip edemeyeceği.

EKONOMİK OLARAK ZOR DURUMDA

8 yıldır Red Bull’un finanse ettiği takımların sportif direktörlüğünü yaparak geçiren Rangnick, hem Salzburg’u hem de Leipzig’i yukarıya taşımayı başarmıştı.

Milan’ın CEO’su Ivan Gazidis’in, 2018’de Rangnick için “Arsene Wenger’in Arsenal’deki veliahtı” benzetmesi de hafızalardaki yerini koruyor.

RANGNICK GELMEDEN KRİZ ÇIKMIŞTI

Milan’da 2019 Haziran’ında efsane futbolcular Paolo Maldini Sportif Direktör, Zvonimir Boban ise Futbol Direktörü görevlerine getirilmişti. Boban, Gazidis ile yaşadığı tartışma sonrasında geçtiğimiz ay ayrılmıştı.

Ayrılık kararının altında, Gazidis’in, Boban’a danışmadan Rangnick ile görüşmesi yatıyor.

Bu görüşmenin ardından Zvonimir Boban, bir İtalyan gazetesine, Gazidis’in hareketinin “saygısızca” olduğunu söylemiş, bu ifadenin sonrasında Boban’ın görevinden ayrıldığı açıklanmıştı.

Gazidis ile Rangnick’in görüşmesinden nasıl bir karar çıktığına dair henüz bir açıklama yapılmadı.

Eski futbolcularını teknik direktörlük ve yönetim kademesinde görevlendirerek yürütülmeye çalışılan sistemin Milan’ı ileriye taşıyamadığı ortada.

MILAN’DA KRİZ DEVAM EDİYOR

Ocak ayı transfer döneminde Zlatan Ibrahimoviç ile anlaşarak takımı soyunma odasında bir lidere emanet eden Milan, toparlanmaya başlamış bir görüntü çiziyordu. Ancak koronavirüs nedeniyle Serie A’da futbol durmuştu.

Paolo Maldini’nin de oğlu ile birlikte koronavirüse yakalanması, Milan’da yönetim kademesini sarmıştı.

Yeni sezon için hazırlıklarını sürdüren İtalyan devi, eski parlak günlerine dönebilmek için çıkış aramaya devam ediyor.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya