SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Trabzonspor kaptanından büyük fedakarlık!

FUTBOL | 07.04.2020 14:19

Milli Dayanışma Kampayası'na Trabzonsporlu yıldızlar, damga vurdu. Öyle ki Kaptan Jose Sosa ve yabancı futbolcular da 1 milyon TL'lik katkıda bulundu.

Trabzonspor kaptanından büyük fedakarlık!

Koronavirüs, Çin'de baş gösterip tüm dünyayı etkisi altına aldı. Ülkemiz de bu amansız hastalık karşısında kayıplar verdi. Tüm dünyada sanat, spor gibi faaliyetler durduruldu. Ülkeler, tüm stratejilerini bu virüse karşı verilecek savaşa göre belirledi.

Ülkemizde artan ölümler ve vaka sayılarının önüne geçmek için tüm ülkede karantina uygulamalarına başvuruldu. Spor durdu ancak sporcular durmadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan dayanışma kampanyasına Trabzonsporlu futbolculardan büyük bir destek geldi.

Abdülkadir Ömür'ün başı çektiği yardım kampanyasına Uğurcan Çakır, Hüseyin Türkmen, Abdülkadir Parmak, Doğan Erdoğan, Kamil Ahmet Çörekçi gibi isimler maaşlarının %20'si ile %50'si arasındaki bölümünü bağışlayarak büyük bir jeste imza attılar.

Fırtına'nın yerli yıldızları yardımda bulunur da yabancıları durur mu? Bordo-mavililerin Arjantinli kaptanı Jose Sosa'nın başını çektiği yabancı futbolcular, bir araya gelerek kampanyayı destekledi.

Kendi ülkelerine olduğu gibi ikinci vatanları haline gelen Türkiye'yi boş geçmeyen yabancı oyuncular, aralarında topladıkları 1 milyon TL'yi bağışladılar. Takım arkadaşları adına söz alan Sosa, "Bize her zaman büyük sevgi ve saygı gösteren Türkiye halkı için daha fazla para toplayabiliriz" ifadelerini kullandı. Arjantinli yıldızın bu sözleri bordo-mavili yönetimi duygulandırdı.


HALUK AYYILDIZ ÖZEL HABER

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya