SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Şenol Güneş: Sırada Dünya Kupası var

Şenol Güneş: Sırada Dünya Kupası var

A Milli Takımımız, Andorra’ı 2-0 geçerek adını Euro 2020 elemelerine yazdırdı. Euro 2020 Elemleri H Grubu'nu 2. bitiren Türkiye Milli Takımı’nın teknik direktörü Şenol Güneş, maçın ardından geleceğe dönük çarpıcı açıklamalarda bulundu.

2-0’LA BAŞLADIK 2-0’LA BİTİRDİK

2-0’la başlamıştık, 2-0’la bitirdik, genel anlamda bir durum değerlendirmesi yapıp daha sonra önümüze bakacağız. Geçmiş, geçmişte kaldı artık… Kalite farkı sahaya yansıdı, aslında İzlanda’ya da benzer bir stilleri var fakat fizik kaliteleri çok düşük. Oyunu düşündüğümüz gibi oynadık ve skoru bulduk. İkinci yarı tamamen rakip yarı alandaydık. Sürpriz bir skora izin vermedik.  Bireysel üstünlüğümüzü, takım üstünlüğümüzü 90 dakikaya yaydık. Sahayı iyi kullandık, çabuk yön değiştirdik ve sonra da gol geldi. Golden sonra biraz durduk. İlk yarı gereksiz top kayıplarımız oldu, bunları yapmamalıyız.

YENİ OYUNCULARI GÖRMEK İÇİN FIRSATTI

Yeni oyuncularımızı görmek açısından da iyi bir mücadele oldu. Bu maç yüzde yüz ölçü olmasa da Ahmed Kutucu, çok yürekten oynadı. Mert Çetin, Berkay da öyle… Milli Takım’da ne kadar başarılı olacaklar, göreceğiz. Buz gibi soğukta bizi desteklemeye gelen taraftarlara da teşekkür ederim.

REKABET BAŞARIYI GETİRİR

Hem oyuncuları hem de maçı kazanmaya odaklanmıştık. Grupta ikinci olduk, elimizdeki kadro bu.. Yenileri girer veya eskileriyle devam ederiz. Rekabet olacak. Bu da başarıyı getirir. Kadromuz genişliyor, seviniyorum.

KENDİ İNSANIMIZA İMKAN VE ZAMAN VERİLMELİ

Kendi insanımıza imkan ve zaman verildiğinde başaramayacağı şey yoktur. Tabii sabırlı da olunması gerekiyor. Gelişime açık bir ekibiz. Oynayan oyuncuların bazıları takımlarında yüzde yüz oynamıyor, tabii bu da zamanla artacaktır. Bir takım arayışlar içerisindeyiz. Mesela Kaan Ayhan’ı sağ bekte denedik. İleride başka oyuncuları başka mevkilerde de deneyebiliriz. Alternatifli bir takım olmak istiyoruz.

KAPIMIZ HERKESE AÇIK

Takımı büyütebilecek her oyuncuya başımızın üstünde yer var. Türkiye pasaportu olan herkese burası açık.

ASIL HEDEFİMİZ DÜNYA KUPASI

Hayalimiz bu sene öncelikli olarak Avrupa Şampiyonası’na katılmaktı. Orada en iyi oyunumuzu sergilemek istiyoruz. Belki rakiplere göre de oyunumuz değişebilir. Bu takımın şampiyonadan sonra Dünya Kupası’na da katılacağını düşünüyorum. Asıl hedefimiz Dünya Kupası’dır.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya