SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Milli Takım'ın EURO 2020'deki muhtemel rakipleri!

FUTBOL | 29.11.2019 11:28

Milli Takım'ın EURO 2020'deki muhtemel rakipleri!

Milli Takım'ın, EURO 2020 Avrupa Şampiyonası'nda gruptaki rakiplerini belirleyecek olan kuralar yarın çekilecek. Romanya'nın Bükreş şehrinde yapılacak olan kura çekiminin başlama saati 20.00. 

24 ÜLKE, 4 TORBA, 6 GRUP

EURO 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda 24 takım olacak. Kura çekiminde bu 24 takım 4 torbaya ayrılacak. Milli takımımız kura çekimine 3. torbadan girecek. EURO 2020 elemelerinde başarılı olan 20 takım turnuvaya katılmaya hak kazanmıştı. Turnuvaya katılacak diğer 4 takım ise Mart ayında belli olacak. UEFA Uluslar Ligi play-off maçlarında başarılı olan bu 4 takımın katılımıyla birlikte EURO 2020'deki tüm takımlar netleşecek.

ULUSLAR LİGİ PLAY-OFF'UNDA 4 AYRI GRUP VAR

UEFA Uluslar Ligi'nde A Grubu'nda İzlanda ile Romanya ve Bulgaristan ile Macaristan karşı karşıya gelecek. B Grubunda Kuzey İrlanda ile Bosna Hersek ve Slovak ile İrlanda Cumhuriyeti karşılaşacakken C Grubu'nda İskoçya ile İsrail, Norveç ile Sırbistan kozlarını paylaşacak. D Grubu'nda ise Gurcistan ile Belarus ve Kosova ile Kuzey Makedonya finale çıkmak için karşılaşacak. Her grupta eşleşmelerde galip gelen takımlar finale çıkacak. Finalde kazanan takım EURO 2020'ye gitmeye hak kazanacak. Böylelikle Uluslar Ligi'nde A, B, C ve D grubundan birer takım turnuvaya katılmış olacak.

EURO 2020 AVRUPA ŞAMPİYONASI KURA ÇEKİMİNDE TORBALAR

Birinci Torba: İtalya - İngiltere - Almanya - Belçika - Ukrayna - İspanya

İkinci Torba: Polonya - Hırvatistan - Fransa - Hollanda - İsviçre - Rusya

Üçüncü Torba: Türkiye - Danimarka - Portekiz - İsveç - Çekya - Avusturya

Dördüncü Torba: Finlandiya - Galler ve Uluslar Ligi'nden gelecek 4 takım

12 ÜLKEDE BİRDEN DÜZENLENECEK!

EURO 2020, tarihte ilk kez 12 ülkede birden düzenlenecek. Avrupa Şampiyonası organizasyonun 60. yıl dönüme denk gelmesi sebebiyle UEFA'nın böyle bir karar aldığı daha önce açıklanmıştı.

Turnuvanın düzenleneceği şehirler ve ülkeler şöyle. İtalya (Roma), Azerbaycan (Bakü), Rusya (Saint Petersburg), Danimarka (Kopenhag), Romanya (Bükreş), Hollanda (Amsterdam), İskoçya (Glasgow), İngiltere (Londra), İrlanda Cumhuriyeti (Dublin), İspanya (Bilbao), Macaristan (Budapeşte), Almanya (Münih).

Turnuva 12 Haziran'da başlayıp 12 Temmuz'da sona erecek.

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya