SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

A Milli Takım'da Fransa krizi!

FUTBOL | 18.03.2021 19:38

Fransa Profesyonel Futbol Ligi, yabancı futbolcuların Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomik Alanı dışındaki maçlar için milli takımlara gönderilmesini durdurdu.

A Milli Takım'da Fransa krizi!

A Milli Futbol Takımı'na 2022 Dünya Kupası elemelerinde Hollanda, Norveç ve Letonya ile oynayacağı kritik karşılaşmalar öncesinde Fransa'dan kötü bir haber geldi. Ligue 1 ve Ligue 2'nin yönetimini elinde bulunduran Profesyonel Futbol Ligi (LFP), dün yaptığı açıklamayla milli takımlara oyuncu gönderilmesine pandemi gerekçesiyle sınırlama getirdi.

Kurumun resmi internet sitesinden yapılan duyuruda Fransız kulüplerinin 5 Şubat 2021 tarihli FIFA genelgesinin uygulamaya konulmasını oy birliğiyle kabul ettiği ve bu doğrultuda Mart ayı içerisinde Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomik Alanı dışında oynanacak uluslararası karşılaşmalara yabancı futbolcuların gönderilmesinin yasaklandığı kaydedildi.

Bu gelişme üzerine Lille'de top koşturan Yusuf Yazıcı, Burak Yılmaz ve Mehmet Zeki Çelik ile Le Havre'da forma giyen Umut Meraş'ın 24 Mart'ta Hollanda, 30 Mart'ta da Letonya ile Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda oynanacak maçlar için Türkiye'ye gelmesi ikinci bir karara kadar engellenmiş oldu. 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya