SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

A Milli Takımımız'a Fransa'da şok tehdit!

A Milli Takımımız'a Fransa'da şok tehdit!

Geçtiğimiz akşam oynanan 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde deplasmanda Fransa ile 1-1 berabere kalan ve bu zorlu deplasmandan beraberlikle dönerek liderliğini sürdüren Milli Takımımız'ın Fransa maçı öncesi skandal bir olayın içerisinde kaldığı öğrenildi.

MAÇ ÖNCESİ TAHRİK

Maçta Kaan Ayhan'ın golünden sonra ve maçın ardından tribündeki Türk taraftarlara 'Asker selamı' veren A Milli Takımımız'ın maç öncesinde asker selamı üzerinden ciddi bir şekilde tahrik edildiği ortaya çıktı.

Fransa Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, zorlu maç öncesi Türkiye'nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa'yı arayarak Arnavutluk maçından sonra asker selamı veren Cenk Tosun'un hareketini öne göstererek, Fransa maçında yapılacak olan olası bir asker selamı davranışının kendilerini rahatdız edeceklerini bildirdi.

'HİÇBİR TÜRK OYUNCUSU ASKER SELAMI VERMESİN'

Fransız yetkililer, Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa'yı arayarak, Stade de France'da oynanacak maç öncesi hiçbir Türk oyuncusunun asker selamı vermemesini istedikleri, bu konuda Fransa'da büyük tepkilerin olduğunu, böyle bir davranışın üzücü sonuçlara neden olabileceği, bu taleplerinin de Türkiye Futbol Federasyonu'na ve spor bakanlığına iletmeleri gerektiğini belirtti.

Büyükelçi İsmail Hakkı Musa ise bu tehditvari istekleri kesin bir dille reddederken, bu mesajı hemen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'e iletti. Bakan Kasapoğlu ve TFF Başkanı Özdemir'in ise bu mesaja yanıtlarının sert olduğu ve kesinlikle böyle bir durumun olamayacağını, kendilerinin hiçbir futbolcuya asker selamı vermeyin diyemeyeceklerini söyledi.

'HİÇBİR FUTBOLCUMUZDAN BÖYLE BİR ŞEY İSTEYEMEYİZ'

Türkiye cephesinden gelen bu cevaplardan sonra Fransız yetkililer harekete geçti ve daha beterini yaparak, bu selamın maç içerisinde verilmesi durumunda Türkiye'nin UEFA'ya şikayet edilmesi ile Türkiye'yi tehdit ettiği ortaya çıktı. Ancak tüm bu duruma rağmen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir geri adım atmayarak istedikleri yere istedikleri şekilde Türkiye'yi şikayet edebileceklerini, hiçbir futbolcudan böyle bir şey istemeyeceklerini bildirdi.

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve TFF Başkanı Nihat Özdemir'in bu kesin tavrı sonrası ise Fransızlar, maçtaki güvenlik önlemlerini iki katına çıkardı. Karşılaşmada normalin iki katında güvenlik mensubunun görev aldığı belirtildi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya