SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mircea Lucescu'dan Avrupa Süper Ligi'ne sert tepki!

FUTBOL | 19.04.2021 22:43

A Milli Takım, Galatasaray ve Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Mircea Lucescu, Avrupa Süper Ligi'ne sert sözlerle karşı çıktı.

Mircea Lucescu'dan Avrupa Süper Ligi'ne sert tepki!

Avrupa futbolunun önde gelen 12 kulübü dün gece yayımladıkları bir bildiriyle Avrupa Süper Ligi'ni kurduklarını ilan etmişti. Başta UEFA olmak üzere tüm dünyanın büyük tepkisini çeken gelişmeyle ilgili bir yorum da Dinamo Kiev'in hocası Mircea Lucescu'dan geldi. Daha önce A Milli Takım, Galatasaray ve Beşiktaş'ı da çalıştıran Rumen teknik adam, Antena Sport kanalına verdiği demeçte söz konusu organizasyona şu sözlerle karşı çıktı:

"Böyle bir şeyin olması kabul edilemez. Bu tartışmaların kökeninde kendi ülkelerinde yaptıklarını futbolda da yapmak isteyen Amerikalılar var. Bunun bir spor değil, iş olduğunu düşünüyorlar. Paralar hissedarlara dağıtılacak. Büyük takımların gerekli altyapıya sahip olmadıklarını düşünmüyorum. Zaten kazanılan para da buralara harcanmayacak.

Avrupa Süper Ligi bir utanç olur. Futbol bir iş kolu değil, kitlelerin sporu olarak doğdu. Bu, İngiltere'deki işçilerin sporu ve böyle büyüdü. Bu turnuvayla her şey bir baloncuğa dönüşecek. Futboldaki en önemli unsur olan rekabet ortadan kalkacak. Futbolun güzelliği, büyük takımların küçük takımlarla oynadığı zamanlarda ortaya çıkar. Bu organizasyon ise futbolun diğer ülkelerdeki gelişimini engelleyecek. Zira turnuvaya katılamayacak ülkeler var. Yaşananlar, futbol ruhunun tamamen dışında."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

Oley.com
© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya