SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mido: "Zamalek neredeyse dolandırılıyordu"

FUTBOL | 03.09.2021 19:48

Eski Mısırlı futbolcu Mido, Mostafa Mohamed'in Bordeaux'ya gerçekleşmeyen transferinin ardından gündem yaratan iddialarda bulundu.

Mido: "Zamalek neredeyse dolandırılıyordu"

Galatasaraylı Mostafa Mohamed'in Bordeaux'ya transferi Sarı Kırmızılılar ile Zamalek arasında yaşanan problem nedeniyle son anda suya düşmüştü. Mısır ekibinin efsanevi isimlerinden Mido ise Youth & Sports Radio'da katıldığı programda söz konusu süreçle olarak şoke eden iddialarda bulundu. Yaşananları bir "dolandırıcılık teşebbüsü" olarak niteleyen eski futbolcu şunları söyledi:

"İlk kez ifşa ediyorum ki Zamalek neredeyse bir dolandırıcılık girişimine maruz kaldı. Galatasaray, Zamalek yetkililerine satın alma opsiyonunu kullandığını resmi bir mektupla bildirmeden Mostafa Mohamed'in bonservisini Avrupa'daki yaz transfer dönemi kapanmadan bir saat önce aldı ve böylece oyuncunun Bordeaux'ya transferini kolaylaştırmaya çalıştı. 

Galatasaray yetkililerinin Zamalek yönetiminin veya Mısır Futbol Federasyonu'nun bilgisi dışında bunu nasıl yaptığını bilmiyorum. Ancak bunu fark eden, Türkiye Futbol Federasyonu'ndan bir kişiydi. Kendisi de Mohamed'in bonservisinin Fransız kulübüne verilmesini hemen durdurdu. Türkiye Futbol Federasyonu'nun dikkati olmasa Zamalek'in 4 milyon dolarlık bir kayıp yaşaması mümkündü. Bu parayı ne zaman alacaklarını da kimse bilemezdi.

Mohamed'in menajeri Adam Watani ile konuştum. Kendisi bana transferin başarısızlıkla sonuçlandığını doğruladı. Oyuncu, bu sezon çok büyük bir krizle karşılaşacak. Çünkü Fatih Terim, kendisinin kapasitesine ikna olmuş değil. Bu yüzden Mohamed, kendisine tavsiyelerde bulunacak birini bulmak zorunda."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya