SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mostafa Mohamed’e 1 maç ceza verildi!

FUTBOL | 05.03.2021 17:37

PFDK, MKE Ankaragücü karşılaşmasında direkt kırmızı kartla oyun dışında kalan Galatasaraylı Mostafa Mohamed’e 1 maç ceza verildiğini açıkladı.

Mostafa Mohamed’e 1 maç ceza verildi!

Bilindiği üzere, MKE Ankaragücü ile Galatasaray arasında oynanan mücadelede sarı-kırmızılı oyuncu Mostafa Mohamed, rakibi ile girdiği ikili mücadelede yaptığı dirsek müdahalesi sebebiyle kırmızı kart görmüştü. Karşılaşmanın ardından ise Galatasaray Yönetimi, Mısırlı oyuncunun kırmızı kartının iptali için Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) başvurulduğunu açıklamıştı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu ise, bugün gerçekleştirilen toplantının ardından Galatasaray tarafından yapılan başvuruyu görüşerek alınan kararları açıkladı. Buna göre; Galatasaray tarafından yapılan kırmızı kart başvurusunu reddeden PFDK, Mostafa Mohamed’e ise 1 maçtan men cezası verildiğini açıkladı.

İşte PFDK tarafından yapılan açıklama:

"Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 05.03.2021 tarih, 55 sayılı ve GALATASARAY A.Ş.’nin başvurusu doğrultusunda yapılan toplantısında almış olduğu karar aşağıda belirtilmiştir.

GALATASARAY A.Ş. sporcusu MOSTAFA MOHAMED AHMED ABDALLA hakkında, 03.03.2021 tarihinde oynanan MKE ANKARAGÜCÜ-GALATASARAY A.Ş. Süper Lig müsabakasında görmüş olduğu kırmızı kart nedeniyle ceza verilmemesine ilişkin talebinin incelenmesi neticesinde FDT’nin 86/2. ve 86/3. Maddesi uyarınca kart uygulamalarının sadece şahısta hata halinde ortadan kaldırılabileceği ve diğer hallerde hakem kararlarının bağlayıcı olduğu hususları dikkate alınarak somut olay yönünden şahısta hata hali bulunmadığından talebin reddine,

GALATASARAY A.Ş.sporcusu MOSTAFA MOHAMED AHMED ABDALLA’nın rakip takım sporcusuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 RESMİ MÜSABAKADAN MEN CEZASI ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, karar verilmiştir."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya