SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mostafa Mohamed'in transferiyle ilgili çarpıcı itiraflar!

FUTBOL | 22.07.2021 16:51

Mostafa Mohamed'in Galatasaray'a transferi ile ilgili Mısırlı gazeteci Hossam Mostafa'dan çok önemli itiraflar geldi.

Mostafa Mohamed'in transferiyle ilgili çarpıcı itiraflar!

Mostafa Mohamed, geçtiğimiz sezonun devre arasında Saint Etienne'e gitmek üzereyken Fransız ekibiyle Zamalek arasında çıkan krizden ötürü son anda Galatasaray'ın yolunu tutmuştu. Sarı Kırmızılılar ile bugüne dek çıktığı 18 maçta rakip fileleri dokuz kez havalandırarak Türkiye kariyerine hızlı bir başlangıç yapan golcü oyuncu hakkında Mısırlı gazeteci Hossam Mostafa'dan ise çok önemli itiraflar geldi.

Mostafa, But! Football Club adlı internet sitesine verdiği röportajda 23 yaşındaki santrforun transfer sürecinde yaşananları şu sözlerle anlattı:

"Mostafa Mohamed, bence Saint-Etienne için iyi bir takviye olurdu. Goller atıyor ve üstelik genç. Henüz 23 yaşında. Saint-Etienne bence o dönemli fiyata hem sportif hem de finansal açıdan iyi bir iş yapabilirdi. Galatasaray'da onun neler yaptığını gördük. Türkiye'ye geldiğinden beri 17 maçta dokuz gol attı. Saint-Etienne'in Köln'den kiralamaya çalıştığı Anthony Modeste'den çok daha etkili oldu. Bu tercihi pek anlamadım. Bana göre Saint-Etienne için Mostafa Mohamed'e yatırım yapmak daha mantıklı olurdu. Bu kesin. 

Saint-Etienne'in Mostafa Mohamed için yürüttüğü ilk görüşmeler de bu doğrultuda ilerledi. Büyük mesafe katedilmişti. Ancak başkan Roland Romeyer'nin Mısır televizyonundaki röportajı her şeyi tersine çevirdi. Söyledikleri uygunsuzdu. Mostafa Mohamed, Saint-Etienne'e gelmek istiyordu. Ligue 1'i Türkiye ligine tercih ediyordu. Ancak görüşmelerdeki bazı hususlar Romeyer'yi rahatsız etti. O da bunları bir röportajla dengelemeye karar verdi. Bu, büyük bir hataydı. Bazı kişilerin komisyon alarak para kazanmak için bu transferden faydalanmak istediğini söyledi. Bunların Zamalek yönetim kurulunda bulunduğunu ima etti. Çeviri sorgulandı ama Romeyer suçlamalarını açıklığa kavuşturmak için tekrar konuşmalı ve özür dilemeliydi.

Zamalek yönetimi pek tabii ki hakarete uğradığını hissetti. Romeyer, transferin gerçekleşmemesi hâlinde isim vermekle tehdit etmişti. Bir anlığına Saint-Etienne'in yabancı bir kulüple kendi oyuncularından biri için pazarlık ettiğini ve söz konusu kulübün Fransız televizyonuna çıkarak tehditler savurduğunu hayal edin. Bu, düşünülemez değil mi? Böyle bir şeyi daha önce gördüğümü hatırlamıyorum. Mısır'da kendi kendimize 'Bu gerçek Romeyer mi?' diye sorduk. Bu röportaj, böylesine tuhaf ve inanılmazdı. 

Röportajdan sonra Mostafa Mohamed'in Saint-Etienne'e gelmesi ancak Romeyer'nin özür dilemesiyle mümkün olabilirdi. Bence görüşmeler yeniden başlayabilir ve sonlanabilirdi. Ancak kulüp kanadından özür dileyen tek kişi Jean-Luc Buisine oldu ve bu yeterli değildi. Romeyer, kendi iletişim hatasını üstlenmeliydi. 

Mostafa Mohamed, hep Saint-Etienne'den yana tavır aldı. Yeşil formayı giymeyi gerçekten istiyordu. Saint-Etienne onun Avrupa'yı keşfetmesi için iyi bir kulüptü. Romeyer'nin röportajından sonra oraya gidemeyeceğini anladı ama hâlâ bir Avrupa takımına transfer olmak istiyordu. Galatasaray dışında teklif yapan takım yoktu. Dolayısıyla Zamalek ve Mostafa Mohamed, Saint-Etienne'inkinden daha düşük olmasına rağmen Galatasaray'ın teklifini kabul etti. Buna yönelik bazı eleştiriler oldu. Saint-Etienne, 5 milyon euro'yu nakit ödemeye hazırdı. Galatasaray ise transferi 4 milyon dolarlık satın alma opsiyonuyla bitirdi. 

Mostafa Mohamed Saint-Etienne'i arzuluyordu çünkü kupalar kazanmış, büyük bir Fransız kulübünden söz ediyoruz. Kendisi, Avrupa'nın en iyi beş liginden biri olan Ligue 1'de oynamayı hedefliyordu. Saint-Etienne, Avrupa kupalarına katılım hakkı elde edemese de yeşil formayı giymeyi çok istiyordu. Şimdi Galatasaray'da mutlu. Türkiye macerası, onun için iyi geçiyor. Kulübünün Şampiyonlar Ligi gruplarına kalmasına yardım edebilmek için Olimpiyat Oyunları'na katılmayacak. Galatasaray için önemli bir oyuncuya dönüştü. Orada çok iyi şartlarda oynuyor. İlk günden beri hocasının ve takım arkadaşlarının desteğine güvenebiliyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya