SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Munir: Sürekli Avrupa’ya giden bir takım yaratmak istiyoruz!

FUTBOL | 20.07.2021 19:35

Atakaş Hataysporlu file bekçisi Munir Mohamedi, takımıyla Avrupa liglerine gitmeyi ve bunu Türkiye'ye göstermeyi istediklerini belirtti.

Munir: Sürekli Avrupa’ya giden bir takım yaratmak istiyoruz!

Atakaş Hatayspor’un faslı kalecisi Munir Mohamedi, AA’ya yaptığı açıklamalarda takımının Avrupa hedefini vurguladı ve Süper Lig hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“KİMSE BÖYLE BİR SEZON BEKLEMİYORDU”

Geçen sezon iyi maçlar çıkardıklarını ifade eden Munir  Mohamedi, "Kimse de bizden böyle bir sezon beklemiyordu. Hatayspor taraftarının da bu sezondan çok umutlu olduğunu düşünüyorum. İnşallah gelecek sezon üstüne koyarak geçen seneden daha iyi bir yerde bitiririz." ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE LİGİNDEKİ KALİTEYİ GÖRÜYORUM”

Munir, "Türkiye'de olmaktan çok mutluyum, kendimi evimde gibi hissettim. İspanya ve Türkiye arasında farklı bir futbol kültürü ve anlayışı var. İspanya'da daha kaliteli oyuncular oluyor ama Türkiye ligine geldiğimde İspanya liginden çok farklı olduğunu görmedim. Hatta şunu söyleyebilirim ki; bütün Türkiye liglerinde herkesin kendisini geliştirmesi ve daha iyi oynayıp ligi daha da yukarı çıkarmaları mümkün olabilir. Çünkü o kaliteyi Türkiye liginde görüyorum. İlk geldiğimde çok farklı duygular hissettim. Çünkü dünya kupasında, Avrupa kupalarında ve İspanya Ligi'nde oynadım ve farklı bir lige geliyordum. Tabii ki farklılıklar var ve bu farklılıkları gidermek için Türkiye'deki oyuncuların ve yönetimin Avrupa'da kendisini en üst seviyeye çıkarması için sürekli çalışması lazım." sözleri ile de Türk futbolu ile Avrupa liglerini karşılaştırdı ve aradaki kalite farkının nasıl kapanacağına dair görüşlerini aktardı.

“AVRUPA’YA GİTMEYİ İSTİYORUZ”

Faslı eldiven, "Hatayspor bir alt ligden bir üst lige çıkan bir takımdı. Kimsenin böyle bir hedefi yoktu. Türkiye'de de kimse böyle bir başarı beklemiyordu. Bizim de hedefimiz ligde sürekli kalmak, başarılı olmak ve alt lige düşmemekti ama bizde o kadar kaliteli oyuncu ve teknik ekip var ki;  bunu başarabileceğimizi herkese gösterdik. Umarım ki aynı şekilde çalışıp devam edebiliriz. Avrupa'ya gitmeyi istiyoruz ve bunu Türkiye'ye göstermek istiyoruz. Sürekli Avrupa'ya giden takım yaratmak ve sürekli Hatayspor'un konuşulmasını istiyoruz. Hedefimiz bu." şeklinde de konuştu ve Avrupa hedeflerini dile getirdi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya