SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Murat Sancak'tan VAR açıklaması!

FUTBOL | 01.04.2021 15:47

1. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı ve Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, Spor Toto 1. Lig için alınan VAR kararını değerlendirdi.

Murat Sancak'tan VAR açıklaması!

Murat Sancak, Türkiye Futbol Federasyonunun Spor Toto 1. Lig için aldığı VAR kararını hakkında AA muhabirine konuştu. Alınan kararın doğru olduğunu ancak geç uygulamaya konulduğunu belirten Sancak, "Federasyondan, Kulüpler Birliği Derneği olarak 1. Lig’de VAR sisteminin olmasını talep etmiştik. Biz bu sezon VAR’ın uygulanmasını istemiştik, olmadı. Doğru bir karar ama geç bir tarihte uygulanıyor. Önümüzdeki yıl uygulanması lazım." dedi. 

Sancak, kararın hayırlı olmasını temenni ederek, "VAR’ın 1. Lig’de uygulanması iyi olur, haksızlıklar giderilir. Ülkemizde bugün teknolojik olarak her şey yapılabiliyor. Yeter ki yapılmak istensin, önümüzdeki sezon yapılabilir. Federasyon kendisini zorlasın, VAR’ı önümüzdeki sezon uygulamaya koymaya çalışsın. Önümüzdeki sezon olması daha anlamlı ve doğru olur." diye konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya