SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mustafa Cengiz: "FETÖ etkisi gittikten sonra kim şampiyon olamamış, bakılsın

FUTBOL | 13.01.2020 13:23

Ankara'da yapılan Spor Çalıştayı'nın ilk gününün ardından Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a yanıt verdi.

Mustafa Cengiz: "FETÖ etkisi gittikten sonra kim şampiyon olamamış, bakılsın

Ankara’da düzenlenen Spor Çalıştay’ında bir araya gelen Spor Bakanı, TFF Başkanı ve 18 kulübün başkanlarının başı çektiği çalıştayda spordaki sorunlar 5 gün boyunca masaya yatırılacak.

Çalıştayın ilk günü sona erdikten sonra Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a yanıt verdi.

İşte Mustafa Cengiz’in açıklamaları:

Şunu anlamakta güçlük çekiyorum. Oyun oynanırken kural değişmez. Oyun oynanırken kural değişmez cümlesi genel bir cümledir. Playoff ile ilgili sözlerime yalan söylüyorsunuz ya da yanıltıyorsunuz gibi bir lafı bir kulüp başkanına yakıştıramadım. Kural değişti yanlış oldu, dedik. Şampiyon olduk, dedim. Bu kuralı bana göre değiştiren TFF ve yayıncı kuruluşun talebi... O dönemde konu hakkında benim yalan söylediğimi iddia eden rakip kulübün başkanına soruyorum... Siz bu kural değişimini talep edenlere ne gibi bir dahliniz var? Neden rahatsız etti bu sizi? Bu olaya müdahil mi oldunuz?

AÇIĞA DÜŞECEĞİMİZİ ZANNETTİLER

TFF bütün kulüplere resmi yazı yazdı. 15 Aralık'a kadar itirazınız varsa yazın, yoksa ben hükmü vereceğim dedi. 28 Aralık'ta da karar verildikten sonra 'vay benim şöyle projem vardı, şöyle alacağım vardı' diyemezsiniz. Şunu da biliyoruz. Galatasaray'ın açığa düşeceğini zannedenler oldu. Cenevre'lerde konuşuldu, Galatasaray 13 milyon Euro'ya oyuncu aldı diye konuşmalar bizim kulağımıza geldi.

100 MİLYON TL MENAJERLİK PARASI ÖDEDİK

Sızdırıldı deniyor. Koyun herkesin ne kadar harcama limiti var çıksın ortaya. Lafla şeffaflık olmaz. Futbolcu transfer ediyorsan açıklayacaksın, futbolcuya ne ödedin. TFF'nin açıkladığı rakamlardaki durumu beni ilgilendirmez. Ben göreve geldiğim günden bu yana 100 milyon TL'ye yakın menajerlik ücreti ödedik. Ben size açık açık rakamı söylüyorum. 2 yılda ödediğimiz para budur. Size şunu söyleyeyim TRTSpor'daki programda da açıkladım; TFF'den bu giderlerin açıklanmasını isteyen benim zaten.

AKLA GELMEYECEK ŞEYTANLIKLARI DÜŞÜNÜYORLAR

Kalkmış diyorlar ki menajerlik giderlerini futbolcu parasına koymuş olabilirler vergi kaçırıyorlar diyor. Hayret ediyorum hayret. Ben 100 yıl düşünsem asla bu kadarı aklıma gelmez. Kişi herkesi kendi gibi bilirmiş. Pes vallahi pes. Bonservisinin içine gömüyorlar, vergi kaçırıyorlar gibi akla gelmeyecek şeytanlıkları düşünenleri kınıyor. Bin yıl düşünsem bunu yapmak (menajer ücretleri) benim aklıma gelmez. Ben şeytan değilim, kişi kendinden bilir. Menajerlik ücretlerinin açıklanmasını ilk talep eden benim, kim inanır bizim sadece 10 bin Euro verdiğimize? Ben rakip kulüp başkanına yalancısın diyecek kadar edepsiz değilim.

TİŞÖRT DAR GELİYORSA GİYME!

Devletin mecburiyeti yok. Bu tişört dar geliyorsa giyme! UEFA'ya sorduk, devletin müdahalesini istemiyor. Bu yapılandırma bir müdahale midir, diye sordular. Hayır, dedik. Yapılandırma için devletimize teşekkür ediyorum. Bankalara teşekkür ediyorum. Biz şimdi neden mücadele ediyoruz? Gelecek yönetimlere, gelecek kuşaklara acı reçete bırakmak istemiyoruz.

FETÖ YOKKEN KİM ŞAMPİYON OLAMAMIŞ BAKILSIN

FETÖ'nün etkisi varken, kim kaç kere şampiyon olmuş? Etkisi gittikten sonra kim şampiyon olamamış. Bakılsın.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya