SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mustafa Cengiz, Arda Turan transferine açıklık getirdi!

FUTBOL | 24.01.2020 17:01

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, gündeme dair flaş açıklamalarda bulundu.

Mustafa Cengiz, Arda Turan transferine açıklık getirdi!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Arda Turan'ın sarı kırmızılı ekibe transferi, teknik patron Fatih Terim'in Rizespor maçı sonundaki demeçleri ve Ali Koç'un ifadeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

“BU FUTBOLCU, GÜNDEMİMİZDE YOK!”

28 Aralık'taki Antalyaspor maçından bu yana her maç sonrası bir eski ve bize hizmet etmiş Galatasaraylı bir kardeşimiz, eski futbolcu hakkında oluşan polemikler, iddialar üzerine, camiamızın bir ayrışma olduğunu gördüğümüz için bu toplantıyı yapıyoruz. Sayın teknik direktörümüzün bu söyleminden bu yana benim sadece sizlere canlı yayında açıkladığım bir tek sözcük var. Söylediğim şu; Bu futbolcu, gündemimizde yok. Bizde transfer şöyle yapılır; tanınan bir isimse sportif direktöre gelir, sonra teknik heyete gelir onlar da inceler ve ardından onların üstündeki Abdurrahim Albayrak'a gelir. Sonra biz de finansal detaylarını görüşür. FFP sınırları içinde uygunsa onaylarız. Biz kiralıklar dahil bugüne dek 30'a yakın transfer yapmışız. Şükürler olsun ki UEFA limitlerini de aşmamışız. Bu bize göre başarı öyküsü. Biz teknik kadronun bizden istediği hiçbir şeye hayır demedik Arda kardeşimizin konusuna gelene kadar. Biz camianın yansımasıyız, aynasıyız. Camia ve taraftar ne diyor önce buna bakarız aksiyonlarımızda. Bu kardeşimizle ilgili bu süreç içinde bize gelmiş herhangi bir şey yok şu an dahil.” söylemlerinde bulundu.

“ARDA TURAN’IN YOLU AÇIK OLSUN!”

Açıklamalarına devam eden Cengiz, “Sadece konuşarak, sosyal medya üzerinden, gerçekçi olmayan yani elinizde belge, bilgi olmadan bir futbolcu transferiyle ilk defa karşılaşıyorum. Sayın teknik direktörümüze hem telefonla hem sözlü olarak açıklıkla ifade ettik ki gündemimizde yok. Her hafta, her maç sonu bu şeyin gelmesinden de yönetim olarak son derece rahatsızız. Bu konunun kapanmasını istiyoruz. Arda Turan, Galatasarayımıza hizmet etmiş, para kazandırmış bir kardeşimiz. Yolunun açık olmasını diliyorum. Hiçbir problemimiz yok. O da bir aile babası. Ona da sağlıklı, mutlu bir hayat diliyoruz." dedi. 

“OYUN OYNANIRKEN KURAL DEĞİŞMESİNE KARŞIYIZ”

Sarı kırmızılı takımın başkanı açıklamalarında devamında TFF’nin harcama limitleri konusunda kararı ile ilgili konuşarak, “TFF'nin harcama limitleri konusunda verdiği karar hakkında da bir şey söylemek istiyorum. Kurallar, delinmek için, yıpratılmak için, yok edilmek için konulmaz. Oyun oynanırken kural değişmesine şiddetle karşıyız." söylemlerinde bulundu.

“TEKNİK DİREKTÖRÜMÜZÜN SÖZLERİ BİZİ ÇOK YARALADI…”

Cengiz, fikir ayrılığı sorusuna, “Biz felsefe kulübü değiliz. Başkanı var, teknik direktörü var. Karar yönetenler tarafından alınır, onun tarafından da yürütülür. Fikir ayrılığı olmaması gerekir. Ayrı ayrı fikirlerdeysek, ayrı ayrı yollara gitmemiz gerekir. Karar Galatasaray'da yönetim kurulu tarafından alınır. Sayın teknik direktörün 'Fikir ayrılığı yaşıyoruz' sözü bizi çok yaraladı. Teknik direktörümüzün 'Bilgi sızdırma' açıklaması da hiç hoş olmadı… Şimdi bu sızan bilgi ne? Bizim görüşümüzde bir değişiklik yok, ama ben teknik direktör olsam; yönetim kurulu başkanım ve yardımcıları için bu sözleri kullanmam. Ben medya üstünden teknik direktörümle tartışmaya girmem. Bir transferin medya üstünden realize edilmesi beni rahatsız etti. Ben hocamın bu konuşmaları yapacağına ben ihtimal vermedim…” ifadelerini kullandı.

“FATİH TERİM, KEŞKE GELİP BANA SÖYLESEYDİ…”

Başkan Cengiz, açıklamalarına şu şekilde devam etti; “Onyekuru transfer için Florya'ya gittim, 2 saat oradaydım. Hocam orada olduğumu görmüş fakat ben ayrıldıktan 30 dakika sonra açıklama yaptı. 'Ben olsaydım öyle konuşmazdım' dedi. Keşke gelip bana söyleseydi. Galatasaray'ın hayrına Arda Turan konusunun kapanması gerek. Bizim şampiyonluk yolunda şanlı yürüyüşümüze devam etmemiz gerek. Yönetim Kurulu bir karar alır, buna uyulur. Fikir ayrılığı yok aramızda. Bunu dedim. Biz bütün istenenleri yaptık. Ozan Kabak 7.5 milyon Euro'ya İtalya'nın bir takımına gidiyordu. Müdahale ettim. Gitme, dedim. Gitmediler ve 11 milyon Euro para kazandırdılar. Buna ihtiyacımız vardı. 20 milyon Euro'luk açığımız var şu an. Bunu kapatmaya çalışıyoruz.”

“AYNI DURUMDA GALATASARAY OLSAYDI KESİN CEZA YERDİ”

Cengiz, Ali Koç’un açıklamaları ile ilgili sorulan soruya, "Yüzlerce kulüp var, Kulüpler Birliği'nde zaten varız. Devlet bir şey yapıyor, siz devletin şevkini kıramazsınız. Yeterli mi? Hayır, yaraya merhem. Aynı başkanın ilk anlaşma sonrası destekler açıklamaları duruyor. Galatasaray, Fenerbahçe'nin durumunda olsa ceza verirlerdi. Biz tavadan pul çalsaydık amatöre kadar düşerdik. Biz sadece kendimiz için değil gelecek kuşaklar hakkında da varız. Galatasaray, her zaman kurallara uymuştur." cevabını verdi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya