SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Cengiz: Galatasaray güneş gibidir, bazen tutulabilir ama hep oradadır

FUTBOL | 16.12.2019 11:18

Cengiz: Galatasaray güneş gibidir, bazen tutulabilir ama hep oradadır
Galatasaray'ı güneşe benzeten başkan Mustafa Cengiz sarı-kırmızılı takımın yaşadığı sıkıntılı günlerin geride kalacağını inandığını söyledi. Kulüpte 2 yılda hem sportif hem de mali anlamda önemli işlere imza atıldığını belirten Cengiz takıma ve teknik direktör Fatih Terim'e olan inancını şu sözlerle ifade ederken önemli açıklamalarda bulundu:

'BÖYLE DEVAM EDERSEK DERNEĞİN BORCU 2-3 YILA SIFIRLANACAK'

Mali açıdan şartların bu şekilde devam etmesi durumunda Galatasaray 2-3 yıl içinde dernek bazında da borcunu sıfırlayacak. Yönetim olarak hedef bu. 

 

'UEFA ŞİMDİ GALATASARAY'I DİĞER KULÜPLERE ÖRNEK GÖSTERİYOR'

Belirlenen limiti 142 milyon Euro aşmamıza rağmen doğru bir sunum ve camianın büyük desteği sayesinde UEFA ile 4 yıllık bir yapılandırma anlaşması yaptık. Üst üste iki defa yapılandırma yapan tek takımız. Bu UEFA tarihinde bu bir ilk. UEFA, bizi diğer kulüplere örnek gösteriyor şu an. Bu onur verici bizim izin. CAS'a gitti buna inanmayanlar, orada da kazandık. 

'HOCAMIZ İLE FUTBOLCULAR ARASINDA HİÇBİR PROBLEM YOK' 

Fatih hocanın söylemleri yanlış anlaşılıyor. Ben de yorumları okuyorum. Kendilerine göre onlar da haklı, hocam da haklı. Şu unutulmamalı ki Galatasaray bir yapılandırma anlaşmasında. Yapılandırma anlaşmasına aldırmayarak kırmızı ışıkta geçebilirsin ama kaza olursa sorumlusu sensin.

'BAZI İSİMLER TUTMAYABİLİR, TEKNİK VEYA SCOUT EKİBİNİ SUÇLAYAMAM'

4 yıllık zorlu bir süreçten geçiyor Galatasaray. 1-2 yıldız aldık bu zorlu süreçte. Doğru ya da yanlış transfer. Buna ben karışamam. Bir çiçek alırsınız mesela bir yerde çok kaliteli durur, bir yerde yarım metre oynatırsanız solar. Bu çok ayrı bir şey.

Ben burada teknik ekibi, oyuncu izleme ekibini suçlayamam. Bazı isimler tutmayabiliyor. Fakat kadroda yer alan tüm futbolcular bizim için çok değerlidir, Hepsi geleceğin yıldızıdır, hepsi dünya yıldızıdır. 

'MİLLİ TAKIM ARALARA TAKIMLARA ÇOK ZARAR VERİYOR'

Transferler Galatasaray gibi büyük takımlarda bitmez. 10'a yakın sakatımız oldu bizim. Milli maçlar için liglere verilen aralar maalesef takımlara çok zarar veriyor. Her takımda bu böyle. Ülkelerinin milli akımlarına gidenlere farklı teknik adamlarla farklı yüklemeler yapıldığından farklı sakatlıklar oluşuyor.

Fatih hoca da bu anlamda söylüyor. Yoksa hoca futbolcularla çok yakın, iç içe. Bunu ben de görüyorum. Hocamız ile oyuncular arasında hiçbir sorun yok. 

'BİZ ÜZÜLÜYORSAK, HOCAMIZ BELKİ DE BİZDEN FAZLA ÜZÜLÜYOR'

Galatasaray büyük bir camia. Galatasaray güneş gibidir. Güneş tutulmaları yaşanabilir, ortalık karanlık görünebilir bu gayet doğal. Fakat güneş orada, o işte Galatasaray.

Devre arasını da veya haziran ayında olur, Galatasaray Kulübü'nde transfer bitmez. Hocamız da bir taraftar. Biz üzülüyorsak, hocamız belki de bizden fazla üzülüyor. Çünkü kendisi teknik sorumlu. Fakat ne olursa olsun sorumluluk bende. Ben teknik olarak asla karışmasam da kusursuz sorumluluk ilkesi gereği her branşta sorumluluk bende. 

Galatasaray Kulübü de dünyada çok büyük bir marka. Biz 5-6 da yesek, 7 de atsak 5 de atsak hiçbir şey fark etmiyor. Altın yere düşmekle hiçbir şey kaybetmez. 

'POLİTİKAMIZ MAAŞ ÜCRETLERİNE KESİNLİKLE İNDİRMEK'

Sadece Babel'e imza, parası verdik. Futbolcuları bonservissiz aldık. Yarın bonservisli genç oyunculara gidebilir Galatasaray. Ancak politikamız maaş ücretlerini kesinlikle düşürmek. Daha da altlara çekmek. Şu anda hala yüksek bize göre.

Geçmişten gelen zorunlu sözleşmelerimiz var tabii ki. Bir oyuncumuzun bize maliyeti 28, birinin 26, birinin 24, birinin 22 milyon lira. Ben eski yönetimi eleştirmek için demiyorum. Herkes kendi şartlarında yapmış. Biz bunu düzeltmeye çalışıyoruz. .

'FALCAO'NUN ÜCRETİ ONA ÖNERİLENLERİN ÇOK ALTINDA'

Kendi dönemlerinde Kolombiyalı yıldız futbolcu Radamel Falcao'nun yüksek ücret aldığını belirten Cengiz, "Bizim dönemimizde maaş bağlamında Falcao'nın maaşı yüksek ama bir dünya yıldızı. Bizde alacağı ücret, ona önerilenlerin çok altında. Eminiz bundan. Radamel Falcao karakterli bir çocuk. Hırsıyla 90 dakika koşacak hale gelir umarız..

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya