SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Mustafa Cengiz’den adaylık açıklaması: Korkmayın, aday değilim!

FUTBOL | 14.01.2021 15:07

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Cengiz, mayıs ayında yapılacak seçimlerde adaylık düşünmediğini belirtti.

Mustafa Cengiz’den adaylık açıklaması: Korkmayın, aday değilim!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarına son günlerdeki iddialar hakkında cevap vererek başlayan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, “3-5 gündür büyük bir kaos yaratma, yanlış yönlendirmeler, sosyal medyada gördüğüm haksız suçlamalar var. Suçlayanlar haklı olabilir, herkese saygı duyarım. Göreve geldiğimizde 157 milyon Euro borcumuz vardı, transfer yasağı vardı; Dany ve Chedjou'nun koydurduğu… 25'inde devir teslim aldık, 31'ine kadar 32 milyon TL ödememiz gerekiyordu. Yoksa transfer yasağı vardı, borçsuzluğu alamıyorduk. Ben bugün varım, yarın yokum. Benim bütün arkadaşlarımı bıktırdılar. Bu kadar haksız eleştiri, bu kadar komplo teorisi ben görmedim. Bu kadar ağır saldırı, bıkmış durumdalar. Hepsinin sinerjisini kara delik gibi emdiler, emiyorlar. Bu kadar haksız eleştiri, bu kadar komplo teorisi ben görmedim. Bu kadar ağır saldırı, bıkmış durumdalar. Hepsinin sinerjisini kara delik gibi emdiler, emiyorlar.” ifadelerini kullandı.

“GALATASARAY LİGİN EN İYİ KADROSUNA SAHİP”

Süper Lig’de bu hafta oynanacak olan Beşiktaş derbisi hakkında konuşan Cengiz, “Beşiktaş maçını kazanma hedefiyle sahada olacağız. Önemli bir derbi olacak. İstanbul derbisi. Bu maça gerek teknik direktörümüz, gerek futbolcularımız, ölümüne oynayacak. Bir sürü faktör bir araya geldi ve umulmadık yenilgiler aldık. Alanya maçı, Kasımpaşa maçı, tek bir şut, tek bir gol... Galatasaray şu anda ligin en iyi kadrosuna sahip. Çok değerli, onurlu futbolcularımız var. Özellikle gençlerin verdiği mücadele bizi mutlu ediyor. Sağ olsun hocamız onları monte etmeye başladı zamanı geldikçe. 'Keşke o penaltıyı ben kaçırsaydım da Kerem kaçırmasaydı' dedi hocamız bana az önce. Ben de 'Keşke ben kaçırsaydım' dedim. Pazar günü hak eden kazansın istiyorum. Tabii ki hak eden Galatasaray olsun.” dedi.

"YA TRANSFER YA İSTİFA DİYE HASHTAG AÇIYORLAR"

Taraftarların eleştirine yanıt veren başkan Cengiz, “Bir taraftar olarak bakarsak 'beceriksiz' bir yönetimiz, 'vasat' bir yönetimiz. Bu vasat da yeni çıktı. Vasat, Arapça'da orta şekerli demek. Geldiğimizden beri 47 futbolcu almışız, 44 milyon Euro harcamışız. Geldiğimizden beri 68 oyuncu satmışız, 62 milyon Euro kazanmışız. 18 milyon Euro artıdayız. Beceriksiz ve vasat halimiz bu. Acaba bir de becerikli olsaydık ne olacaktı? Biz 100 milyon Euro kâr etmediğimiz için suçluyuz ama benim 3 yıla daha ihtiyacım var. Korkmayın aday değilim. Ben geldim, 380 milyon TL yapılandırma yaptım. Hiç kimse bana 'Niye genel kurul yapmadın?' demedi. Ben yaptım, Euro'yu TL'ye çevirdim. Güzel kardeşim ben senin için yapıyorum. Ben buraya kazık mı çaktım? Bugün varım, yarın yokum. Ya transfer ya istifa diye hashtag açıyorlar. Böyle bir şey olur mu ya?” diyen sarı-kırmızılıların başkanı, önümüzdeki seçimlerde başkanlık için aday olmayacağını söyledi.

“HAYALLER VAN PERSIE, GERÇEKLER TAM TERSİ…”

Taraftarların transfer eleştirilerine de değinen başkan Cengiz, “ultrAslan'ı ben yönlendiriyormuşum diyorlar, hocayı ortaya atıyormuşum. Onlarla ilgili şu programda konuştuğumuz %1'ini konuşmamışımdır. Ya transfer ya istifa diyorlar bana, bana diyorlar bana. Benim ne fiyat verdiğimi de tahmin edersiniz. Hayaller Van Persie, gerçekler tam tersi… Kahve paylaşımı sonrasında Göksel Gümüşdağ ile görüştüm. İlk kez de görüşmüyorum sevgili Göksel'le. Göksel Başkan'la konuşunca aldığım cevap 38 milyon Euro! 400-500 milyon TL limitin var, harcasana diyorlar. O bizim toplam limitimiz. Bunun içine futbolcu giderleri, bonservisler, maaşlar vs. koyduğunuzda 9.8 milyon TL limitim var şu anda. 'Bunu artırın' dedim TFF'ye, çünkü kur yenilemesi yaptılar.” dedi.

MUSTAFA CENGİZ – FATİH TERİM GÖRÜŞMESİNİN DETAYLARI…

Fatih Terim’le yaptığı görüşmeden detaylar aktaran sarı-kırmızılıların bir numarası, “Bugün Galatasaray dünyanın en itibarlı kulüplerinden birisi. Yazarım mayıs sonuna çekleri, İrfan Can'ı da alırım, sonra ceketimi alır giderim. Beni gebertseniz Galatasaray'ın geleceğini karartmam Varsın bana 'beceriksiz' desinler. Oldu oldu başkanım, olmadı biz bu kadroyla bir noktaya geliriz, şampiyon oluruz' dedi hocamız. Hocamızın dediği isimlerle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Hocamla biz 1 haftadır buluşamıyoruz, yoğun maç trafiği var. Biz devamlı bir araya geliyoruz hocamla klasik olarak. 'Hocam niye yalnız hissediyorsun?' dedim. 'Sinirlendim, burama geldim, ben de bu hale geldim' dedi. Hocamızın yalnız hissetmesi bizimle ilgili olay değil. Belki de bizimle ilgili. Allah hocamızın sinerjisini, enerjisini eksik etmesin. Bizim bir derdimiz yok. Hoca konuşulabilir, anlaşılabilir bir insan. 1 saat konuştuk, basın toplantısı olmasa 1 saat daha konuşurduk. Kavgalıydık barıştık diye bir durum da yok. Hocam zaten bir şey olursa söyler, ben de söylerim. İkimiz de güney karakterine sahibiz. Lafımı esirgemem, kimseden çekinmem. Hocamdan çekinmem, hocam da benden çekinmez. Ama bunu medya üzerinden yapmam, hocam da yapmaz. Hocanın kast ettiği şeyler çok başka. Biz bunu kendi aramızda değerlendiririz.” açıklamalarında bulundu. 

MUSTAFA CENGİZ’DEN TRANSFER AÇIKLAMASI

Transfer konusuna da değinen başkan Mustafa Cengiz, “Hocam çok değerli bir hoca, isimleri söyleyince bunlar biraz havalara girdiler. Peşin, yüksek fiyat... Hepsi İrfan Can Kahveci oldu başımıza. Hepsi değerli futbolcular tabii ama bunların bir sırası, stratejisi var. Taraftar beklesin biraz, nakit kaynak yaratmadan uzun vadeli borçlanmayız. Bunu benden istemesinler. yi bir taraftarım, fanatik sayılmam. Ömrüm Galatasaray'la geçti. En koma halimde bile Galatasaray'ı düşündüm. Bu bir hastalık, milyonlarca taraftar da benim gibi… Bir rakibiniz sizden fazla transfer yapınca sizi yenmiş sayılıyor. Transferde galipseniz, şampiyonlukta daha değerli hale geliyorsunuz. Santrfor alamadığımız dönem en çok golü biz attık, defans alamadığımız dönem en az golü biz yedik. Yokluklar, bazen fırsatlara çevrilir. İnsan yaşamında da böyledir. Hocamız şapkadan tavşan çıkardı. Biz de yönetim olarak bazen fil çıkarıyoruz, inşallah yine çıkaracağız. Benim 1000 taraftarımın 1'er lira ile vereceği 1000 lira, benim tek başıma vereceğim 1000 liradan daha değerlidir. Galatasaray ne oligark takımıdır, ne şirket takımıdır. Galatasaray bir taraftar takımıdır. Hiç transfer yapamayabiliriz. Hiç transfer yapamayınca istifa en kolay yolu. Benim için istifa etmek kadar beni kurtaracak bir şey olmaz ama aradan bir müddet geçtiğinden sonra buraya kayyum atanırsa buna ben dayanamam. Limiti aşanlar oldu. Olmadı mı? Olmadı herhalde, biz rakam makam görmedik. Soruyorum TFF'de, görüntü var ses yok! 9 milyon TL limitimiz var. Çok değerli arkadaşlarımızın destek durumu var, direkt sponsor katkısı ile artacak o rakamlar… ” ifadelerini kullandı.

“ADAY OLMAYI DÜŞÜNMÜYORUM”

Başkanlık adaylığı hakkında soruyu cevaplayan Cengiz, “Bir daha aday olmayı düşünmüyorum. Ben Galatasaray’ın hasta bir taraftarıyım. İyi bir aday görürsem, baktım işi yürütecek, onun lehine çekilirim ama iyi bir aday görmezsem aday olabilirim. Olurum demiyorum, naz da etmiyorum.” açıklamalarında bulundu.

MUSTAFA CENGİZ'DEN FALCAO AÇIKLAMASI

Falcao konusuna da değinen sarı-kırmızılı takımın bir numarası şu ifadeleri kullandı: "Falcao tümüyle taraftarın talebiyle yapılan bir transferdir. Bundan utanıyor muyuz? Hayır. Eleştiriyor muyuz? Hayır. Geldiği gün İstanbul sallandı. İstanbul tarihinin, belli mitingler hariç en büyük toplanması oymuş. Falcao bizim topçumuz, çok değerli fakat sakatlıktan kurtulamadı. Monaco yıllık 8 milyon euro teklif etti, kabul etmedi. 'Ben attığım golün anonsu yapıldığında tribünlerin sessiz olmasından bıktım' demiş. Ben desibel rekoru kırılmış bir yerde oynamak istiyorum demiş. Falcao, İspanya'da tedavi olup gelecek. Çok karakterli bir futbolcu, bütün futbolcularımız karakterlidir. Düzelecek ve gelecek. Falcao bize derse ki 'Şu kulübü buldum, transfer olmak istiyorum', ki kendisine Güney Amerika ve Arabistan'dan teklif geldi istemiyor."

"FATİH TERİM'İN SÖZLEŞMESİ MAYIS AYINDA BİTMİYOR"

Fatih Terim'in sözleşmesi hakkında da konuşan Cengiz, "Fatih Terim'in mukavelesi mayıs ayında bitmiyor. Fatih Hoca'nın mukavelesi, biz ya da sonradan gelecek yönetim iptal ederse biter. Otomatik iptal oluyor diye bir şey yok. 2+3 yıl yaptık mukaveleyi, hocamla beraber yaptık. Ben burada 33 sene kalayım, hocamla 33 sene devam ederim. Hocanın Galatasaray'da yaptıklarını inkar edenler çarpılır." dedi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya