SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

VİDEO

Yayında olduğunu unutan Cengiz'den: Allah kahretsin...

FUTBOL | 14.11.2019 00:06

Yayında olduğunu unutan Cengiz'den: Allah kahretsin...

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, GS TV'de 'Başkan Özel' programında; erken seçim konusunda önemli açıklamalara imza atarken YouTube'un da azizliğine uğradı... TV'de yayından çıkılsa da program YouTube'dan devam etti...

Önceliği Mustafa Cengiz'in seçim ve Galatasaray konuşmaları üzerine verelim. Sarı-kırmızılılarda; gözler 14. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin vereceği karara çevrilirken Cengiz, GS TV'ye çıkıp çarpıcı açıklamalarda bulundu...

Programa Özhan Canaydın'ı yad ederek başlayan Cengiz, "Gerçekten bütün başkanlarımızın üzüldüğünü ve zorlandığını görüyorum. Özhan Ağabeyin adı geçince ben duygulanıyorum. Özhan Ağabeye gereken saygıyı gösterdik mi bilmiyorum. Onu tekrar rahmetle anıyorum" söleriyle program start aldı.

"İBRA EDİLMEDİĞİMİZ ANI HİÇ UNUTMUYORUM"

Seçim ve gündeme dair önemli açıklamalara imza atan Galatasaray'ın 1 numarası, "İbra edilmediğimiz anı hiç unutmuyorum. Biz kazık çakmadık. Biz bir sevdanın peşindeyiz. Duygularımı iyi hatırlıyorum. Fatih Hoca aradı, çok üzüntülüydü. Dışarıda kış varken, içeride bahar olmaz. 'Merak etme hocam' dedim.

İbra edilmediğim anda; ayrılabilirdim. Bu çok kolaydı. 'Kaçtı' demesinler diye ayrılmadım. O gün ayrılsam, arkamdan 'kaçtı' diyeceklerdi. En az 10 futbolcunun serbest kalma durumu vardı.

14 kişi evet dese; idari açıdan ibra edilecektik. Biz 2525 oyla seçilmiş bir yönetimiz. 3 adaya da saygı duyuyorum ancak hepsinin oylarının toplamından fazla. Seçimle gelenin seçimle gittiği yerde; bunu kabul edemedim. Çünkü Galatasaray benim sevdam.

Ben bir davayı sürdürebilmek hevesindeyim. Bu nedenle mücadeleye devam dedim. Mücadeleyi terk edecek, cepheyi bırakıp kaçacak insanlardan değilim. Benim atalarım da öyle.

Taraftarımıza; seslenmek istiyorum... Ben diyorum ki şu anda gündemimde seçim yok. Uğraştığımız işler var.

Bazı üye arkadaşlarımızın yargıya müdahalesi var. Mücadele veriyorlar bizim seçime girmememiz için. 'Seçime gir, imza topla Mustafa Cengiz' demiyorlar. Eşit şartlarda düello edersiniz, bu öyle bir şey değil.

Seçime gidelim, Cengiz olmasın. Ben buna da peki diyorum ancak taraftarıma laf anlatamam... Bunun için mücadele etmem gerek.

"BEN TARAFTARIN POPÜLİSTİYİM..."

Mahkeme ne karar verirse, ben ona hazırım. Hiç de sakınca duymam. Taraftara anlatmam gerek. Bana popülist diyorlar. Evet ben popülistim, taraftarın popülistiyim. Taraftar olmazsa ben yokum.

İbra edilmediğimde; ayrılsaydım en az 10 oyuncu serbest kalırdı. Benim gündemimde şu an seçim yok. Seçime gitmeyeceğim demiyorum. Gündemimde seçim yok diyorum.

Eğer mahkeme 'Seçime gideceksiniz, Mustafa Cengiz olmayacak' derse başım gözüm üstüne. Ne diyebilirim? Ben de yoruldum... Galatasaray için hizmet etmeye çalışıyorum, mahkeme mahkeme koşturmak istemiyorum. %100 seçim olacak ama ne zaman olacak bilemiyorum.

Galatasaray bir raya girdi. Ben kimseyi kötüleme anlamında konuşmuyorum. Görevi devraldığımda transfer yasağı vardı, insanlar unuttu bunları. 2 yılda her şeyi unuttular.

147 milyon Euro zarardan Galatasaray'ı kurtarıp nasıl 4 yıllık uzlaşma yaptınız diye soran tek bir kişi bile sormadı. Biz bunu yaptık. UEFA'ya 4 ay izin verin dedik. Bunun en büyük nedeni, o popülist dediğiniz taraftarlar. Seyirci patladı, mağazalardan alış arttı.

"BİR TÜRK TAKIMI İLK KEZ CAS'TA DAVA KAZANDI"

Bize sağ olsunlar camiamızdan soran olmadı ancak UEFA'dan soranlar oldu. Biz üst kurulla kapıştık tabir-i caizse. UEFA bunu izledi, yeniden yargılanmamızı istedi. Peki dedik, CAS'a gittik. İlk defa bir Türk takımı CAS'ta dava kazandı.

Bu yıl almadıl kupa bırakmadık... 2 yılda da 4 kupa kaldırdık. 20 ayda; 3. kez seçime gideceğiz, insaf ya! Beni beğenmiyor olabilirsin ama kazık çakmayacağız. Abdurrahim Albayrak da boynunu çeviremiyor. Yusuf Günay iki gündür hastanede... Yapmayın arkadaşlar!

Muhalefe saygı duyuyorum ancak Divan Kurulu'nda kalbimizi kanatıyorlar... Divan Başkan da buna izin veriyor. Bunun yolunu açarsanız, o yol otoban olur. Divan başkanlığı, bu saygısız konuşmaları kesmek zorunda. Üzücü şeyler bunlar... Yoksa divan kuruluna katılırım, ne olacak.

Florya yeniden bizim olacak, bunun için çalışıyoruz. İnşallah Kemerburgaz'da iyi bir şey yapacağız.

Teknik heyetle aramızda sorun olduğu konuşuluyor. Fatih Hoca, söyleyeceği bir şey varsa açıkça söyler. Ben de öyleyim. Adrenalinin yüksek olduğu anlarda bazen öfkeyle bir şey söylüyorsunuz ve bu sözler bir yerlere çekiliyor. Hoca ile her hafta görüşürüz. Biz ona, o da bize sorar.

"HOCADAN SADECE BİR KEZ RİCADA BULUNDUM"

Sadece Ozan Kabak transferinde Fatih Hoca'dan ricada bulundum. Hocam çok gönüllü değildi. Ancak İtalyanlar 7,5 milyon Euro'ya Ozan'ı kesin kaparlardı. Ozan da sağ olsun gitmedi. Almanya'dan gelen 11 milyon Euro'ya ihtiyacımız vardı.

Savurgan davranılıyor, Diagne'ye Falcao'ya dünya paralar veriliyor deniyor. Maddi olarak artı durumdayız. Doğru mu, yanlış mı yaptık zaman gösterecek. 2 yıldır şampiyonuz ve liderin sadece 2 puan gerisindeyiz. İddaa'da da bile şampiyonluğun favorisiyiz.

İki sene başarısız olursak, zaten kimse durmaz. Herkes onurlu insan, ben de hocamız da. Başarılı durumdayız, hocamızın kredisi de inanılmaz fazla.

Galatasaray'ın kadrosunda en az 2-3 dünya yıldızı olmalı. Real'den 6'da yeseniz, 36'da yeseniz; Galatasaray'ın adı öyle kolay kolay silinmez. Galatasaray her daim 10 numaradır. Ancak bu ara maalesef 10 numarayı tutturamadık.

Böyle seyirci kimsede yok! Real Madrid ve PSG şok oldu. Marca, 'Orası cehennem değil, hoparlörle destekliyorlar' yazdı. İspanya'daki yemekte bu konuşuldu. 'Siz şahit oldunuz mu?' dedik, 'Hayır' dediler. Bu statta desibel rekorları kırıldı.

"RADAMEL FALCAO ÇOK NAMUSLU BİRİ"

Radamel Falcao, Monaco'dan sözleşme teklifi aldı ancak kabul etmedi. Kaleden top çıkarırken aşil tendonunu zorladı. Madrid'de; bu sakatlığını bilen doktoruna gitti. Çok namuslu biri, kendisine sordum hızla düzelecek.

Bir takımın başkanı 'Taçtan gol yedik' dedi, o hakem kızağa çekildi. Bizim maçımızda, bir hakem hata yaparsa, biz de kenara çekilmesini bekleriz. Bekleyeceğiz de. Adalet herkes için geçerli olmalı...

Gelelim Divan Restaurant konusuna... Divan'ın hizmetinden memnun olmamaya başladık. 500 bin dolarlık teminat mektubu vardı, o yüzden daha önce feshedemedik. Bekledik. Geçtiğimiz hafta doldu ve feshettik. Fatih Hoca istemiyor, taraftar grupları istemiyor diye söylemler oldu. Ama nedeni buydu.

Divan Restaurant'a bunu bildirdik ve teşekkür ettik. Kendileri itiraz etti, 'Tek taraflı feshedemezsiniz' dediler. Haklı da olabilirler. Kap, kacaklarının olduğunu söylediler, noter ile gelsinler, alsınlar. Bu grubun Galatasaray ile mahkemelik olacağını düşünmüyorum.

Arkadaşlar yeni bir firma ile anlaştı. Kimseyle kavga için bir şey yapmıyoruz. Bu ticari bir olay. Memnun değildik ve bunu sürdürmek istemedik.

YouTube'de göbek kazaları olsa da orada iyi işler yapacağız. 1 milyonu nasıl vurup geçtiler, inanılmaz. Avrupa'da ilk 10 içerisindeyiz. Böyle bir taraftar dünyanın hiçbir tarafında yok. Galatasaray'ın ilerisi çok açık.

Torunlarımız çok iyi Galatasaray görecek. İnşallah diğer takımlar da böyle olur. İnşallah Galatasaray'ın önünde kimse olmayacak" diye konuştu.

"YİYORSA İMZA TOPLASINLAR"

Gelelim YouTube azizliğine... TV'de verilen arada; kanal çalışanları, YouTube yayınından çıkmayı unutunca; ortaya renkli görüntüler çıktı...

Bir kulüp çalışanı, Başkan Mustafa Cengiz'e yaklaşıp "Yusuf Bey (Yusuf Günay) imza toplasınlar yiyorsa" diyor. Mustafa Cengiz'in tepkisi ise "Dedim zaten" oluyor.

Cengiz'in fotoğraf çekimi sırasında; "Göbeğim gözüküyor mu?" dediği duyuluyor. GS TV Muhabiri, YouTube yayının sürdüğünü öğrenince "Abi inanmıyorum ya... Konuştuklarımız yayına gitti" ifadesi duyuluyor.

Olayın fark edilmesinin ardından Cengiz, "Göbeğimle ilgili bir şey söyledim, bunda bir şey yok. Şakalar ama insanlar anlamıyor. Göbek var, hafif var ama baklava böreği, Antepliyiz tabii.

Bizim yaşımıza geldiğinizde göbekte deformasyon oluyor. Yakınlarım da 'Bu şakaları yapma' diyor, göbek var. Baklava göbeği, Antep göbeği. Yine de ben kapatayım. Ara sıra içimdeki bu espri duygusunu Allah kahretsin diyorum" ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya