SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mustafa Cengiz: Mohamed’in hazır ol şeklinde oynamasını istiyorlar!

FUTBOL | 03.03.2021 23:47

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, MKE Ankaragücü karşılaşmasının ardından kulüp televizyonuna konuştu.

Mustafa Cengiz: Mohamed’in hazır ol şeklinde oynamasını istiyorlar!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, sarı-kırmızılıların MKE Ankaragücü karşısında aldığı mağlubiyetin ardından kulüp televizyonunda yayınlanan programa katıldı. Cengiz, mücadelenin hakemine ve Merkez Hakem Kurulu’na (MHK) yönelik eleştirilerde bulundu.

Mustafa Cengiz, “Özellikle kırmızı kart utanç vesilesi, hakem eve gitsin baksın. Olabilecek en ilgililere uyarımı da yaptım. Bizim korkumuz VAR hakemindendi. Fiziki korku değil. Yapılacak çifte standartlar, kötü örnekler insanı korkutuyor. 'Adalet mülkün temeli' derken bazıları malı mülkü anlıyor. Hakemler için konuşuyorum. Adalet mülkün yani memleketin, her şeyin temelidir. VAR'daki o görmeyen kör gözler asıl sahada kör ve sağır oldu." ifadelerini kullandı.

Cengiz, "Mostafa Mohamed görmüyor bile. Normal bedensel hareket olarak insan yerden güç almak için kollarını kaldırıyor. Hazır ol vaziyetinde koşamazsın. Hazır ol vaziyetinde koşarsanız insanlar güler. Bunlar sanırım Mustafa Muhammed'in hazır ol şekilde topa girmesini istiyor. Öbürü geliyor kafasını sokuyor.  Önce kafasını tuttu, sonra yüzünü. Sonra da dudağı kanamış gibi pamuk konuyor. Pamuğu çıkarıyor hiç kan yok. Bunlara gerek yok, siz gençliğe örnek olun. Atamızın dediği gibi 'ahlaklı olun." sözlerini dile getirerek ise MKE Ankaragücü oyuncularına de tepki gösterdi.

Cengiz ayrıca, "Ey Serdar Tatlı, sen bunları izliyorsun. Ben senin bundan mutlu olduğunu zannetmiyorum. Eğer mutlu olduğunu hissedersen zaten bir saniye orada durma. Ben sadece Galatasaray için değil, bizim lehimize de hata yapılsa müthiş rahatsız oluyorum. İster inansınlar ister inanmasınlar. MHK bu kafa ve bu çifte standartlarla giderse ki gidiyor, bir saniye orada durmamalı. Utanç vesilesi. Türk halkına böyle kötü örnekleri sahaya süremezsin. Ne sahaya ne VAR'a ne AVAR'A..." şeklinde de konuştu.

Maçta MKE Ankaragücü lehine verilen penaltı kararını da başka isimlerle konuştuğunu kaydeden Cengiz, "Bu işin bir numaralarıyla konuştum. Onlar görmemiş. Hakem elini göstermiş. Vücuttan top ele gelirse VAR kurallarına göre o penaltı değil. Veya oyun kurallarına göre de değil. Faul verilmişse tartışılır. Faul işareti yapılmadı. Acı olan; VAR hiç devreye girmedi. Mostafa Mohamed'in pozisyonunda da girmedi. Çocuk da şaşırdı. Diagne olayında da oldu. Tersine kafası kırılan, bugün oynamamasında etkisi var, Luyindama da oldu. Ayıp değil mi?" de diyen Başkan Cengiz, MKE Ankaragücü’ne verilen penaltıyı ve Mostafa Mohamed’e gösterilen kırmızı kartı eleştirdi.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya