SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Mustafa Cengiz'den TFF'ye sert tepki!

FUTBOL | 13.12.2019 20:24

Mustafa Cengiz'den TFF'ye sert tepki!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Türkiye Futbol Federasyonu’nun geçen gece yarısında aldığı limit artırma kararına sert tepki gösterdi.

Cengiz’in Türk Telekom Stadyumu’nda yaptığı açıklamalardan satır başları şu şekilde:

“İSTİFADE EDECEK OLAN KİM?”

“Bu kararın Kulüpler Birliği’nin yazılı başvurusu üzerine alındığını belirtiyorlar çünkü daha önceki Kulüpler Birliği başkanıyla da bu durumu tartışmışlar. Ben o zamanlar Kulüpler Birliği toplantılarını boykot ediyordum, durumdan haberdar değildim. Limitin artırılması tartışılmış ama herhangi bir karara bağlanmamış. Bu yüzden Kulüpler Birliği’ne tekrar sormuşlar ama resmi cevap gelmeden gece yarısı karara bağlıyorlar. Türkiye Futbol Federasyonu ülke futbolunun en tepesindeki kurum. Bu durum bizi oldukça şaşırttı. Yönetim kurulu bir karar alıyor ancak gece yarısı artık kiminle nasıl bir telefon görüşmesi yapıldıysa bütün takımları zor durumda bırakacak böyle bir karar alınıyor. Bu durumdan istifade edecek olanlar kimler?”

“OCAK AYINDA 116 MİLYON HARCAYABİLİRİZ”

“Biz Şampiyonlar Ligi’nde mücadele ettik. UEFA Avrupa Ligi’nde oynayan 3 takımımız da var. Bizim Devler Ligi gelirlerimiz baz alınmadan harcama limitimiz 368 milyon lira olarak belirlenmiş. UEFA’dan elde edeceğimiz gelirleri de sayarsak toplam 474 milyon lira limite ulaşıyoruz. Ancak takım harcama limitimiz 496 milyon lira olarak belirlenmiş. Yüzde 30 aşarsak 616 milyon lira yapıyor. Biz 496 harcamışız ama 116 milyon daha harcamamıza müsade var. Ancak kimse merak etmesin biz ocak ayında 116 milyon lira harcamaya gönüllü değiliz. Zaten nakdimiz yok, bu parayı başka yerlerde kullanmayı düşünüyoruz.”

“OYUN OYNANIRKEN KURAL DEĞİŞMEZ”

“Harcama limiti konusunda bizi ilgilendiren bir durum yok. Trabzonspor kendince haklı bir şekilde veryansın ediyor. Türk futbolunda uzun süredir yöneticiler hakkında mesnetsiz ifadeler kullanılıyor. Şimdi bu gibi şeylere bir çeki düzen vermek gerek. Oyun oynanırken kural değişmez. Antalyaspor, Trabzonspor, Beşiktaş ve Kasımpaşa açıklamalar yaptı. Peki katil kim?”

“BİZE KARŞI ORTALIĞI AYAĞA KALDIRANLAR NEREDE?”

“Biz Finansal Fair Play maddelerine de uyum gösteriyoruz. Zarar yerine kar ettik, umarım devam ettirebiliriz, Bu duruma rağmen hem devlet kademelerinde hem de UEFA nezdinde sürekli şikayet ediliyoruz. Galatasaray Diagne’ye parayı harcadı… Galatasaray Falcao’ya parayı bastı… Biz bütün kurallara uyuyoruz, peki bize karşı ortalığı yangın yerine çevirenler ne yapıyor? Neredeler? Galatasaray’a karşı ortalığı ayağa kaldıranlar neden kuralı değiştiriyorlar?”

“TFF BAŞKANI BAĞIMSIZ OLMALI”

“Nihat Özdemir’in ofisinde gerçekleştirilen toplantı çok yanlış. Bir kulüp başkanının orada bulunması sorun değil. Ancak MHK Başkanı orda bir toplantıya katılırsa, işte bundan rahatsız olunur. TFF Başkanı bütün kulüplerin başkanıdır. Kimseye bir öncelik yapamaz, kıyak geçemez. Federasyon başkanından beklentimiz, bağımsız olmasıdır.”

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya