SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mustafa Cengiz ve Selahattin Baki’ye para cezaları verildi!

FUTBOL | 13.03.2021 16:45

Tahkim Kurulu, Mustafa Cengiz ve Selahattin Baki’nin hak mahrumiyetleri cezasını kaldırdı. Kurul, iki ismi de para cezası ile cezalandırdı.

Mustafa Cengiz ve Selahattin Baki’ye para cezaları verildi!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’e verilen 20 gün hak mahrumiyeti cezasını kaldırdı. Kurul, başkan Cengiz’e 50 bin TL para cezası verdi.  

Kurul ayrıca, Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki'nin de 15 gün hak mahrumiyeti cezasını kaldırdı. Baki ise, 30 bin TL para cezasına çarptırıldı.

TFF tarafından yapılan açıklamadaki ilgili kısımlar ise şu şekilde:

“Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari  Yatırımlar A.Ş.’nin ve Başkanı Mustafa Cengiz’in kulüp resmi internet sitesinde yer alan sportmenliğe aykırı açıklamalar nedeniyle ve kulüp resmi sosyal medya hesabında sportmenliğe aykırı açıklamalarda bulunulmasından dolayı FDT’nin 38/1-b maddesi uyarınca verilen 20 gün hak mahrumiyeti cezasının kaldırılarak; 50.000,00 TL para cezası ile cezalandırılmasına oybirliği ile,

Fenerbahçe Futbol A.Ş.’nin idarecisi Selehattin Baki’nin kulüp resmi internet sitesinde ve medyada sportmenliğe aykırı açıklamalarda bulunmasından dolayı FDT’nin 38/3-b maddesi uyarınca verilen 15 gün hak mahrumiyeti cezasının kaldırılarak; 30.000,00 TL para cezası ile cezalandırılmasına oybirliği ile karar verilmiştir.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya