SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mustafa Cengiz: Rakip camialar düşmanımız değil

FUTBOL | 11.08.2020 18:50

Galatasaray kulübü başkanı Mustafa Cengiz, Türk Telekom Stayumu'nda gerçekleşen basın toplantısında birçok önemli konu hakkında konuştu.

Mustafa Cengiz: Rakip camialar düşmanımız değil

Galatasaray kulübü başkanı Mustafa Cengiz, yeni forma sponsorluğu anlaşmasının yapılmasının ardından Türk Telekom Stadyumu'nda düzenlediği basın toplantısında birçok merak edilen noktaya dair önemli açıklamalarda bulundu.

Kendisine yöneltilen başlıca soru yeni harcama limitleri oldu. Yeni harcama limitlerine dair TFF ile görüşmeye gerek duymayan iki kulüpten biri olmalarına dair açıklamasında, "Biz karşı çıkmadık. Siz bir kural koyuyorsunuz. Otobana da bir hız limiti koyuyorsunuz. Siz bunu kafanıza göre değiştiremezsiniz. 120 değil 130, 200 olmasını istersiniz. Kırmızı ve yeşil ışığın daha uzun yanmasını isteyebilirsiniz. Ama orada bir ışık yanıyor. Limit var, limit konmuş" sözlerini kullandı. Kendisine yöneltilen bir diğer önemli soru ise Fenerbahçe odaklı geldi. 

Rakip camiaları düşman olarak görmediğini ve böyle düşünülmesinin yanlış olduğunu aktaran Cengiz, "Ben hiçbir kulübümüzün rakiplerimiz dahil hiçbirinin zor duruma düşmesini istemem. Fenerbahçe ile olan yarış daha çok gelir getirirdi. Birimiz birinci, birimiz ikinci olsaydık. Ben bunu isterdim. Beşiktaş da yarışın içinde olsun. Trabzonspor zaten vardı. Rakip camialar bizim düşmanımız değil. Hepsi bizim annemiz, babamız, kardeşimiz, yakın arkadaşımız. Bunu unutmayın" sözleriyle kutuplaştırmanın sona ermesinin önemli olduğuna değindi.

En son olarak transferler ve kulübün gelecek sezonda kimlerle yola devam edeceği konusundaki soru işaretlerini de sonlandıran Mustafa Cengiz, Arda Turan'ın kulübe dönmesindeki aslan payının Fatih Terim'de olduğunu aktarırken bir noktanın açıklığa kavuşması gerektiğini aktardı; "Ben işi ehline bırakırım. O dönem bana Arda Turan ya da teknik heyetten bir başvuru gelmedi. Yani usule uygun değildi. Bu nedenle bana sosyal medyada ya da dolaylı yapılacak bir baskıyı asla kabul etmem. ’Ya bunu alırsın ya istifa edersin’ istifa ederim" 

Arda Turan'ın geri dönmek için çok büyük fedakarlıklar yaptığını ve burada olmayı hak ettiğine de değinen Cengiz, Arda’nın davranışı bu anlamda çok kaliteli. Paranın bozduğunu para ile tamir edersiniz. Tanrı bizi itibardan, onur ve şereften yoksun kılmasın. Biz Galatasaray olarak buna çok dikkat ediyoruz. Arda kardeşimiz de müthiş hizmetler verecektir. Ben ona güveniyorum, inanıyorum" sözleriyle tecrübeli futbolcuyu takdir etti.

Mustafa Cengiz, Falcao, Lemina ve Seri'nin geleceği hakkındaki dedikodulara da cevap vererek, "Mario Lemina, Jean Michael Seri ve Falcao’nun durumları için açıklamalarda bulunan Cengiz, “Lemina kardeşimiz bize hizmet verdi, biz teknik ekibe bakarız. Teknik ekibimizin planları içinde yok. Seri’yi düşünüyoruz. Falcao da devam edecek. Falcao indirim yaptı" basın toplantısını sona erdirdi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya