SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Cengiz'den eleştirilere yanıt: Hadsiz ve orantısız...

FUTBOL | 11.10.2019 12:30

Cengiz'den eleştirilere yanıt: Hadsiz ve orantısız...

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz çarşamba günü yapılan divan kurulu toplantısında kendisine ve yönetimine yapılan eleştiriler ile seçim çağrısı hakkında hafta içinde açıklamalarda bulunacağını söyledi. Cengiz, kulübün 114. kuruluş yıldönümü nedeniyle Galatasaray'ın kurucusu Ali Sami Yen'i mezarı başında ziyaret etti. 

Ali Sami Yen'in Feriköy Mezarlığı'ndaki anma törenine yöneticiler ve divanda yaptığı sert eleştirilerle dikkat çeken Eşref Hamamcıoğlu da katıldı. 

'ALİ SAMİ YEN'İN MEZARI BAŞINDA POLEMİĞE GİRMEK İSTEMİYORUM'

Mustafa Cengiz, divan kurulu toplantısında konuşmaması, kendilerine yöneltilen eleştiriler ve seçime gitmeleri çağrıları ile ilgili olarak bu konuda hafta içinde basına geniş açıklamalarda bulunacağını ifade etti. Kelimeleri özenle seçmesi dikkat çeken Cengiz bazı kürsülerin çok hadsiz ve orantısız şekilde kullanıldığının altını çizerken Ali Sami Yen'in mezarı başında bu konulara, polemiklere istemediğini hafta içinde gerekli açıklamaları yapacağını ifade etti. 

'KARINCA KADAR BİLE BİR KATKIMIZ OLURSA NE MUTLU BİZE'

Ali Mami Yen'i başkan olarak 2. kez anma onuruna erdiğini de ifade eden Cengiz kurucu başkan Ali Sami Yen'i ve kurucu arkadaşlarını bir kez daha saygı, sevgi, rahmet, minnetle anarken "Onlar bize bir bayrak, arma, sembol emanet etti. Bizlere bu konuda düşen bu sembolü gurur ve onurla dünyanın en tepesine taşıyıp orada kalmasını sağlamak. Bu yolda en ufak, karınca kadar katkımız olursa ne mutlu bize" değerlendirmesinde bulundu.

HAMAMCIOĞLU: BAŞKAN DİVAN KURULUNA CEPHE AÇTI

Galatasaray'da çarşamba günü divan başkanı Eşref Hamamcıoğlu kulübün böl-yönet politikası ile uçurama doğru gittiğini ve buna engel olunması gerektiğini belirtirken başkan Mustafa Cengiz'in divan kuruluna cephe açtığını söylemişti. 

DOĞAN: SEÇİM KARARI ALIN, ALMAZSANIZ İHTARNAME GELECEK

Yine kürsüye gelerek söz alan eski yönetici Sedat Doğan ise başkan Mustaga Cengiz'e olağanüstü seçim kararı alması çağrısında bulunmuş karar alınmadığı takdirde Galatasaray'da belli insanların başkana ihtarname göndereceğini ifade etmişti. 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya