SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mustafa Cengiz'den Fatih Terim'e tam destek!

FUTBOL | 23.12.2020 16:09

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, teknik direktör Fatih Terim'e tam destek çıkarak 'Hocamızla sorunumuz yok' dedi.

Mustafa Cengiz'den Fatih Terim'e tam destek!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, bir sponsorluk anlaşmasının imza töreninde konuştu. Başkan Cengiz, birçok konuda önemli açıklamalarda bulunurken teknik direktör Fatih Terim’e de destek çıktı. 

Falcao konusuna da açıklık getiren sarı-kırmızıların 1 numarası, "Falcao devre arasında kalacak mı? Bir şey diyemem. Ben kalacak mıyım? Bilemiyoruz. Rahatsızlık çıkıyor, bir şey oluyor." dedi.

Başkan Cengiz'in öne çıkan açıklamaları şu şekilde:

"HOCAMIZLA SORUNUMUZ YOK"

“Fatih hoca yönetim aleyhine tweet atıyor diye yazı yazılmış. Bir eleştiriye açığız. Doğruluk payı varsa kendimizi düzeltiriz. Yalanla uğraşamayız. Galatasaray yönetimi ile Fatih Terim arasında sorunlar var diyorlar. Böyle yazılar ve yorumlar görüyoruz. Televizyonda yorumcular da yapıyor. Ben üzülüyorum. Medyumluk yapmayın. Hocamızla bir sorunumuz yok. Türk futbolunun yetiştirdiği en önemli teknik direktör.

Fatih Terim bir tepki verdi hepsi bu. Hocamız hakemlere de bir şey demedi. Rakibi kutladı. Kaleci hatta fotoğraf çektirdi. Sosyal medyasından yayınladı. Hoca sahaya girse ilk Marcao'yu durdururdu. Bir basit itişme olmuş. Bazı kesimler özellikle bu konulara sarıyor. Futbol ne kadar güzelleşirse bizler için o kadar iyi. Biz Fatih Terim ile birlikteyiz, beraberiz. Spor kamuoyuna da saygı duymak gerekir."

"BİZ HOCAMIZIN YANINDAYIZ"

"Bir şeyi çok konuşursanız, aynı şeyi yaparsanız marjinal değeri azalır. Bizim ne olduğumuz belli. Biz hocamızın yanındayız. Ben Terim'e karşı değilim ki! Niye tekrar tekrar söyleyeyim. Hoca ile oturuyorsun, odadan çıkıyor kriz var diyorlar. Koridorda hangi hayalet var, bilmiyorum. Bana çok ağır hakaret edenleri de isimlendirmiyorum. Allah herkese en güzelini versin. Fatih Terim 7 maç ceza alacak diyen şahıs, böyle diyorlar diyor. Emsaller gösteriyor. Şuna verilmedi, şuna verildi diyor. Oluşmamış dosyayı nasıl görecek? Dosya daha Disiplin Kurulu'na bile gitmemiş. Başkalarının deyişini eleştiriyor o arkadaş. Hakemlerle ilgili yüreğimizi burkan şeyler oldu. 17 kulüp imzaladı, hakemler de hata yapar insandır dedi. Ama tam tersini de yaptılar. Ben olsam utanırım. Yanlış taç, penaltı verdiler diye 2 hakemin hayatını kararttılar. Bülent ve Serkan hocalar... Bizim aleyhimize yanlış karar veren insanlar. Deniz Ateş Bitnel'in de hayatını bitirdiler. 3 hakem! Zor yetişiyor. Hakem kasıtlı mı yaptı? Hayır. Bütün Türk hakemlerine saygı duyuyorum. Hiçbirinin art niyetli olduğunu düşünmüyorum. Hakemlerimiz iyi niyetli ama formsuzlar. Daha dikkatli olsunlar, hiç kimse mutlu değil."

“EN İYİ DURUMDA BİZİZ”

“Uçaklar kalktı, kremalar konuldu, çilekler... Böyle şeyler söylemiyorum. Taraftarlar haklı. Kulübün borcu çok. Biz milyar TL'yi aşan kulübüz. Çok ciddi zararlar çıkacak. En iyi durumda biziz. Bizim ayağımızı yorganımıza göre götürmemiz gerekir. Yapılandırma yapıyoruz. Giderleri azaltacağımıza söz veriyoruz. 1 yılı ödemesiz 5 yıllık yapılandırma yapmıştık. 380 milyon TL'lik ilk geldiğimizde yapmıştık. Bankalar Birliği, 2 yıl ödemesiz 7 yıl vadeye çıkarıyor. Buna karşı çıkanlar var. 'Borcunu ödeyemiyorsun, 9 yıla çıkaralım' diyorsun. Hangi kafa yapısı buna hayır der yahu." 

"GALATASARAY TRANSFER YAPACAK"

Galatasaray tabii ki transfer yapacak. Falcao'yu getirdik 60 bin kişi karşıladı. Kendilerine hayranım. Falcao'yu 4-5 saat beklediler. Falcao'ya, ‘Gündüz görsen korkardın’ dedik. Bir kent yürüdü. Biz kulübün geleceğini sağlam şekilde kurmak istiyoruz.”

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya