SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Mustafa Cengiz'den Kulüpler Birliği-hakemlere sert sözler!

FUTBOL | 12.09.2019 15:11

Mustafa Cengiz'den Kulüpler Birliği-hakemlere sert sözler!
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Aroma ile imzalanan sponsorluk anlaşması töreninde gündeme dair çok çarpıcı ifadeler kullandı.
 
Yeni bir TFF'ye beyaz sayfa açmak gerektiğini bildiren Cengiz,
 
"Biz herkese 10 numara ile başlarız. Yeni bir TFF’ye beyaz sayfa açmak gerekiyor. Geçen yıldan kalan bir takım rahatsızlıklar var. Bu rahatsızlıkların tekrar sahaya sürülmesi bizi müthiş rahatsız ediyor. Kurulların ve hakemlerin Galatasaray’a faul, sarı ve kırmızı kart oranında gösterdiği anlamsız cesareti görüyoruz."
dedi.
 
Galatasaray'ın önünün kesilmek istendiği gibi bir eğilim hissettiklerini de açıklayan Başkan Mustafa Cengiz, 
 
"Sanki Galatasaray’ın önünü kesmek ister gibi bir eğilim hissediyoruz. Bu endişeler nereden kaynaklanıyor? Birisi çıkıyor ve son şampiyonluklar şaibelidir diyor. Ortada 2 hakem var. Bizim camiamızın tepki gösterdiği hakemler. 34 maç oynuyoruz. 2 hakemi cımbızla çekip askıya aldılar ve gözdağı verdiler. Galatasaray’ın lehine hata yaparsanız cezalandırılırsınız. Ama aleyhine hata yaparsanız korkmayın. Başkanı konuşur, teknik direktörü konuşur ceza alır diyorlar."
ifadelerini kullandı.
 
Türkiye'nin futbolla yatıp futbolla kalktığına değinen Mustafa Cengiz,
 
"Türkiye futbolla yatan ve kalkan bir ülke. Lütfen toplumun dinamikleriyle oynamayın. Biz rakiplerimize değerli diyoruz. Kendimize saygı duyuyoruz. Onlara da. Ama rakiplerimizin belli bir kesimi, lekeli şampiyonluk deme cüretini gösteriyor. Hiçbir temele dayanmıyor. Sorumlu kurum başkanları, hakemlere kendi takım formalarından sıyrılarak cevap vermeli."
sözlerini kullandı.
 
Kulüpler Birliği'nin kendileri için yok hükmünde olduğunu da söyleyen Cengiz, sözlerini şöyle tamamladı:
 
"Buna TFF Başkanı da Kulüpler Birliği de dahildir. Gerçi birlik demeye dilim de varmıyor. Bizim için de yok hükmünde. Bunun düzeltilmesini rica ediyoruz. Milli maç haftası yaşadık. İnşallah finallere gideriz. Takımlarımıza ölümüne destek ama provokasyona dikkat edelim. Hayırlı mutlu bir sezon diliyorum. Bütün rakiplerimize diliyorum."
 
 
 
 
 
"
 
 
 
 
 
 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya