SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Cengiz: 19.05 yüreğimizi yaraladı!

FUTBOL | 05.09.2019 21:38

Cengiz: 19.05 yüreğimizi yaraladı!

PFDK, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’e 4, yardımcısı Ümit Davala’ya da 3 maç ceza verdi. Sarı-kırmızılıların 1 numarası Mustafa Cengiz bu ceza karşısında soluğu GSTV’de aldı.

Sarı-kırmızlıların ligdeki ilk galibiyetini aldığı Kayseri deplasmanında; maçın ardından sportmenliğe aykırı açıklamalarda bulunduğu gerekçesiyle kurt hocaya 4 maçlık yedek kulübesine ve yedek kulübesine girme cezası verildi.
 
Cezaların ardından açıklama yapma gerekliliği duyan Cengiz, "Bu toplantıyı planlıyorduk aslında. Fakat malum olay olup açıklama da 19.05'te olunca; ben bir an önce soluğu burada aldım. Ben bunu yakıştıramadım.

TFF değerli bir kurumdur ve hiç kimseye karşı bağlılığı yoktur. Burada hata varsa bile iyi niyeti kanıtlamaları gerekir ama bunu nasıl kanıtlarlar... Pek mümkün görünmüyor!

Eğer siz mevzilenmenizi bir takıma karşı alırsanız, bu ne cepheyi kuranlara ne de medet umanlara yarar getirmez. Bunlar iyi niyetle, tesadüfle açıklanamaz!

Sevgili hocamızla dün özellikle bu konuyu görüştüm. 'Siz organize kötülük derken herhangi bir kurumu hedef aldınız mı?' dedim, 'Hayır, bize karşı geçen yıldan olan aşırı tepkilerin organize olarak daha büyük hale geldiğini söyledim' dedi

"6222 İHLAL EDİLDİ CEZA YOK!"

Bütün maçlara gitmeye çalışıyorum. Bazı maçlarda özellikle bizim yedek kulübemizin arkasına militan unsurlar yerleştiriliyor. Bunlar özellikle hocamıza ve teknik heyetimizdeki isimlere hakaret ve küfür ediyorlar.

Son maçta teknik yardımcımıza fiziki darbede bulunuldu. TFF'nin ceza açıklamasında 6222'nin açık ihlali olan bu saldırıyla ilgili bir ceza yok! Hocanın verdiği tepkilerden biri bu. Rastgeleden ziyade, organize halde yapılıyor. Bu birçok statta oluyor. Önlem alınmasını istirham ediyorum

Bizim yaptığımız faullere verilen sarı kart oranı yaklaşık yüzde 43 mertebesinde. Bunun istatistiğini futbol analistlerinin yapmasını istiyorum. Müthiş bir dengesizlik var. Bunun araştırılmasını istiyorum.

"HAKEMLER BİZE KARŞI NEDEN BU KADAR CESUR"

Aynı cesaretin rakiplere de gösterilmesini istiyoruz. Hakemler neden Galatasaray'a karşı bu kadar cesur? Rakamlar ortada...

Bize karşı verilen tepki görülen o ki şiddetini artırmış durumda. Er meydanından kaçmayız. Ölümüne mücadele ederiz. O sahaya çıkacak olanlar da. FFP açısından şartlar elverdiğince bir takım kurduk.

Geçen yıl Kulüpler Birliği, Galatasaray'a karşı açıklama yaptı. Kulüpler Birliği'nin defterinde bu karar yok. 8 kulüp yayınlıyor, 10 kulüp yayınlamıyor. Başlık ne, 17 kulüp. Bu olmadı. İçerik ise yürekler acısı...

Geçen sene Konyaspor maçında hakemlerin 5 dakika hakemlerin kendi arasında konuşmasından kuşkulandık. 'Ne konuştunuz, açıklayın' dedik ama ceza yedik!

Siz Ali Dürüst'ü istifa ettikten sonra tekrar TFF'ye döndürdünüz, 3 hakemi askıya aldırdınız dediler. 2 olayla en ufak ilgimiz yok. Ali Bey, Galatasaray'a hizmet etmiş değerli bir kardeşimiz ama bizim onunla özel bir görüşmemiz de yok, özel bir talebimiz de yok.

Sezon başladı. Biz baktık, iki tane hakem askıya alındı. Galatasaray'ın şampiyonluk yürüyüşündeki iki maçtan dolayı askıya alındığı söyleniyor. Siz geçen sene hakemleri savunuyorsunuz, şimdi ise askıya alıyorsunuz. Böyle bir çelişki mi var!

Kulüpler Birliği Başkanı olduğunuzda, kulübünüzün menfaatlerini bir kenara koymalısınız. Siz çıkıp 'İki şampiyonluğu lekelidir' derseniz, TFF'ye suç atmış olursunuz. Taraftarına şirin görünme çabasının farkındayız ama söylemler futbola yarar getirmez.

"ZİHNİYET DEĞİŞMELİ"

Biz kendi taraftarına şirin gözükmek isteyenlerin elbette farkındayız. PFDK'ya sevkin nedenini sorduk, bütün konuşmamı sevk edemezsin. Hangi kelimeler suç, bunu açıklamak durumundasınız. Biz de bunun için savunma yapalım. Bu sistem, bu zihniyet değişmeli...

Biz silahtan bahsedenlere 11 gün ceza verildiğini gördük. Rakip teknik direktöre bakıyoruz, daha ağır konuşuyor. Hocamıza verilen bu cezayı kabul etmiyoruz. Ben verilen yanlış kararın düzeltileceğini düşünüyorum. Çok bilinçli bir ceza, inandırıcı gelmiyor. Tahkim Kurulu'nda çok büyük hukukçular olduğunu biliyorum.

Türkiye'nin huzura, barışa çok ihtiyacı var. S400'le başlarım, doğu-batı hep problem. Bu ülke hak etmediği birçok sıkıntının içinde ama hepsi geçecek. Bu arada insanların tek deşarj yolu olan futbolda neden düşmanlıklar yaratıyoruz

"ŞAMPİYONLUĞU LEKELEME KARDEŞİM!"

Neden camialara saygısızlık yapıyoruz, neden ortamı ateşe verecek şeyler yapıyoruz? Fatih Terim hak etmiş olsa, biz zaten susarız. Adalet gerek, Fenerbahçe'nin Beşiktaş'ın Trabzonspor'un da ivmesini kesmemek gerek. Ülke sıralamasında daha iyi yere gelmeliyiz.

Sevgili Fikret Orman başkanımdan şunu istiyorum: Deme güzel kardeşim. Bir taç yanlışından yediğin golü şampiyonluk lekelemeye kadar götürme, yapma!

Herkes güzel transferler yaptı. Bırakın çimende adil mücadele olsun. Ben bugüne kadar hiçbir camiaya kötü bir laf söylemedim, söylemem. Her camia iç içe, bir kardeş bir takımlı, bir kardeş başka takımlı. Saygılı olalım. 19.05 yüreğimizi yaraladı.

Galatasaray ne kadar yücelirse, rakiplerimiz de o kadar yücelir. Biz, rakibimiz kadar güçlüyüz. Bütün büyük güçlerin arkasında her zaman çok güçlü rakipler vardır.

"FALCAO'YA BONSERVİS ÖDEMEDİK"

Falcao ile 3 aydır görüşüyoruz. Telefonda müthiş parlak cümleler duydum. Sonra ben Falcao'yu gördüm, böyle bir duruş görmedim. Adam 1.5 ay önce evi terk etti, otele yerleşti. Hem de bizim için...

Falcao'ya Monaco yıllık 9 milyon Eurodan 2 yıllık sözleşme teklif etti. Falcao, Galatasaray'ı tercih etti. Galatasaray'da Avrupa şampiyonu olsa bile bu parayı alamıyor. Alsa bile onun canı sağ olsun...

Ben 3'lüyü derken, Beşiktaş camiası ayağa kalkmış. İlk 3 yıldızı biz aldık, 3 yıldız münasebetiyle dedim onu. Beşiktaş camiasına saygı duyarım. Ama arkasından bana bilgi geldi, Eskişehirspor sahiplenmiş. Tamam ben yanlış biliyormuşum, düzeltiyorum. Tebrik ederim...

Falcao'ya "üçlüyü nasıl yaptın, nasıl öğrendin" dedim. "Düzenli olarak 2 aydır maç sonlarında yapıldığını izliyorum" dedi.

"HOCANIN KİMSEYE EYVALLAHI YOK"

Falcao'ya gerçekten bonservis ödemedik. Transferin bu kadar uzun sürmesinin sebebi de bu. Bonservis ödememek için son saniyeye kadar çarpıştık.

Hocamızın kimseye eyvallahı yok. TFF'ye söyleseydi eğer, 'Evet söylerdim' derdi. Hoca, kırmızı kartlara medya ve taraftarın verdiği tepkiden daha fazla tepki veriyor.

Geçen sezon ki hakem hataları olmasaydı biz 3-4 hafta önce şampiyon olurduk. Rakipler buna bozulabilir, istediği kadar bozulsun. Bu benim bakış açım. Futbolu güzel yapan da bu..." ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya