SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Mustafa Cengiz'den UÇK'nın Oğulcan kararı ve Ali Koç açıklaması!

FUTBOL | 11.01.2021 23:20

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UÇK'nin Oğulcan Çağlayan hakkındaki kararını değerlendirdi, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a sert sözlerle yüklendi.

Mustafa Cengiz'den UÇK'nın Oğulcan kararı ve Ali Koç açıklaması!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un fitilini ateşlediği tartışmaya Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'den yanıt gecikmedi... BB Erzurumspor maçının ardından UÇK'nın Oğulcan Çağlayan hakkında verdiği kararı gündeme taşıyan sarı-lacivertlilerin 1 numarası, konunun takipçisi olacaklarını açıklamıştı.

Kulübün resmi yayın organı GS TV'den iddialara yanıt veren Cengiz, UÇK'nın Oğulcan Çağlayan hakkında verdiği karar hakkında şu ifadeleri kullandı:

UÇK'NIN OĞULCAN KARARI HAKKINDAKİ İLK AÇIKLAMA!

"Fenerbahçe Başkanı'nın açıklamalarını biraz önce bana ilettiler ve dinledim. Ben de bir kulüp başkanı olarak, böyle sorumsuz ve hadsiz bir beyanat ile ilk defa karşılaştım.

Kamuoyuna ve camiamıza önce şunu açıklamak isterim ki; karar 5 Aralık'ta alındı. 7 Ocak 2021'de yazı bize geldi. UÇK'nın iç işleyişinden dolayı belki imzalar tekemmül ediyordu. Bilemiyorum. Burada en önemli nokta şu; Sayın Ali Koç'un açıklaması, 'Bu kulüp bunu hep yapıyor, devamlı yapıyor. Ceza verilsin' şeklinde… 'Gözüm üzerinizde ey tahkim' diyor.

"BİR... BİZ AYARTAN KULÜP DEĞİLİZ!"

Bir… Biz ayartan kulüp değiliz! Gelen 21 sayfalık yazıda açıkça Galatasaray ayartan kulüp değildir diyor. Neden? Hemen özetleyeyim. Konuya muttali olduğum için anlatıyorum. Ben bu kadar detay bilmiyorum. Sevgili Oğulcan'la da geleneksel olarak imza törenine bir kere fotoğraf çektirdik. Çok iyi bir çocuk.

Rizespor tek taraflı olarak TFF’de nasıl yapıyorsa sözleşmesini 1 yıl uzatıyor. FIFA kurallarına göre futbolcu köle değil, rızasının alınması gerekir diyor. Ücreti de daha yüksek olmalı deniyor. Çok cüzi bir ücret artışıyla sözleşme uzatılmış. Hukukçulardan dinlediğimiz kadarıyla böyle.

"GALATASARAY, TÜRKİYE'DE FUTBOLUN KIBLESİDİR"

TFF, Çaykur Rizespor'un talebini kabul ediyor. Bunun üzerine de futbolcu, bitime 6 maç kala gidiyor TFF'ye, haksız işlem yaptıkları için ben de sözleşmemi tek taraflı olarak feshediyorum diyor.

Olay sonra bize geliyor. Biz, burada ayartan kulüp değiliz. Galatasaray daha önce söylediğim gibi ve herkesin bildiği gibi Türkiye'de futbolun kıblesidir. İster yerli ister yabancı. Bütün sporcular Galatasaray’a gelmek ister. Bunu kabul edeceksiniz. Bu bir realite ve gerçek. Bundan rahatsız olmayın.

"GALATASARAY'IN DURUMUNDAN RAHATSIZ OLMAYIN!"

Türkiye'de bir kulübün dünya çapında böyle bir isme sahip olması Türkiye'yi de gururlandırmalı rakiplerimizi de. Biz onların da yücelmesini isteriz ama Galatasaray'ın bulunduğu bu taçlanmış durumdan rahatsız olmayın. Kabul edin.

Futbolcu bizimle sözleşme imzaladıktan sonra Rizespor Kulübü, haksız fesih diye TFF'ye başvuruyor. TFF bunun aylardır inceliyor. Biz doğru dürüst bakmadık. Çünkü o kadar açık bir olay ki… Tabii ki hukuki destek verdik. Kendi avukatları götürdü olayı.

"UÇK'NIN DİSİPLİN CEZASI VERME YETKİSİ YOK!"

Burada UÇK açısından konuşuyorum. 6 maç disiplin cezası vermişler. Böyle bir şey olamaz. UÇK’nın disiplin cezası vermeye yetkisi yok. Karar batıl bir hüküm. Hukukta asıl olan ilk incelemede usul incelenir.

Usulde hata yapılmıştır. Futbolcunun iyi niyeti göz ardı edilmiştir. Çıkan 1.2 milyon ceza muazzam bir rakamdır. Bunu ne insan vicdanı ne adalet ne AİHM kabul etmez. Biz normal yargı yoluna, tahkime başvuracağız. Tahkim onay verirse, futbolcunun hoşnut olmadığı bir durum ortaya çıkarsa mahkemeye başvuracağız ve bununla sonuna kadar uğraşacağız.

"TAHKİM KURULU'NA BAŞVURACAĞIZ!"

Öyle laflar dolanıyor ki, bu UÇK kararından sonra futbolcunun 6 maçlık cezası başlar deniyor. UÇK böyle bir ceza veremez ki! UÇK'nın uhdesinde değil. Veremez! Biz öyle biliyoruz. Verebiliyorsalar da tahkimden bunu düzeltmelerini istiyoruz.

Fenerbahçe camiasına her zaman büyük saygı duyarım. En yakın dostlarımız, kardeşlerimiz, annemiz, babamız Fenerbahçelidir. Benim buradaki söylemlerim tamamıyla Fenerbahçe başkanına yöneliktir.

"SEVGİLİ ALİ KOÇ HADDİNİ BİLECEKSİN!"

Sevgili Ali Koç, sen haddini bileceksin. Sen yargıyı tahakküm altına alamazsın. Türkiye'nin en varlıklı insanı olabilirsin. Allah arttırsın; ama sen yargıya, tahkime, mahkemelere hakim olamazsın. Onları yönlendiremezsin. Baskı altına alamazsın. Bunu yapamazsın. Ne haddin var ne yetkin var bu konuda.

Lütfen bu tip söylemleri kullanmayalım. Tahkimin bunu realize edeceğine inanıyorum. Tahkim realize edemezse Sayın Ali Koç buyursun Rize tarafına…

"ALİ KOÇ, RİZESPOR İLE HAREKET ETSİN!"

Zaten hep Rize tarafında neler olduğunu bir gün anlatırım hatıralarımı yazarsam. Neler oldu çok şaşırırsınız. O zaman Rize ile birlikte hareket etsin. Taraf olsun. Bizimle birlikte UEFA'ya, FIFA'ya AİHM'e gelsin.

Karşımızda gelsin. Bütün gücünü de kullansın. Haklı mı kazanır haksız mı? Onu görürüz. Kendi gözündeki merteği görmeden başkalarının gözündeki çöpü aramasın."

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya