SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Mustafa Cengiz'in kaderi perşembe günü belli oluyor

FUTBOL | 12.11.2019 17:12

Mustafa Cengiz'in kaderi perşembe günü belli oluyor

Galatasaray bu hafta iki kritik süreçten geçecek. Yarın gerçekleştirilecek olan divan kurulu ve Perşembe günkü mahkeme sonucunda tedbirin kaldırılıp kaldırılmayacağına dair karar verilecek.

Kasım ayı olağan divan kurulunu yarın gerçekleştirecek olan sarı-kırmızılılar, Galatasaray Lisesi’nde toplanacak. Toplantı yarın saat 13.30’da başlayacak, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla tam kadro olarak lisede bulunacaklar. Konuşma yapacak üyelerin sert yorumlar yapması beklenirken, Perşembe günü çıkacak olan mahkeme kararının da gündeme gelebileceği öğrenildi.

MUSTAFA CENGİZ’İN KADERİ PERŞEMBE BELİRLENECEK

Galatasaray’ın kaderini belirleyecek karar Perşembe günü Çağlayan Adalet Sarayı’ndaki 14’üncü Asliye Hukuk Mahkemesi’nde gerçekleştirilecek duruşmada netleşecek.

Mustafa Cengiz ve ekibi, idari açıdan ibra edilmeyince konuyu yargıya taşımıştı. Mahkemeden tedbir kararı çıkması sonucundan sonra olağanüstü seçim yapma zorunluluğu ertelendi. Devam eden tedbir kararları da bulunurken, birleştirilen davalarla ilgili kritik karar için son söz Perşembe günü Çağlayan’da söylenecek. Çağlayan 14’üncü Asliye Hukuk Mahkemesi’nde verilecek olan kararda tedbirin kaldırılması durumunda Galatasaray Yönetimi, Olağanüstü Genel Kurul kararı almak zorunda kalacak. Ayrıca Mustafa Cengiz’in de tekrardan aday başkan adayı olma hakkı olmayacak. Eğer mahkeme tam tersi bir karara varırsa, Mustafa Cengiz ve yönetim kurulu arkadaşlarının görevlerine devam etmeleri konusunda hiçbir engel bulunmayacak.

MUHALEFET SEÇİM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Mustafa Cengiz’in görevine devam edemeyeceğini söyleyen muhalefet, seçim çalışmalarına şimdiden başladı. Geçen sezon başlayan Mustafa Cengiz ve muhalefet arasındaki savaş kızışmış durumda. Muhalefet genel kurulda mevcut yönetimi ibra etmeyerek, başkanlığın düşmesini hedeflemişti. Konuyu yargıya taşıyan Abdürrahim Albayrak ve Yusuf Günay oldu.

OMUZ ATTI İDDİASI

Galatasaray’da olası bir seçim durumunda muhalefetin aday olarak üstünde durduğu isim ise Eşref Hamamcıoğlu… Galatasaray Divan Kurulu Başkanlığı’nı yürüten Hamamcıoğlu ile Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in arasında soğuk rüzgarlar esiyor. Ali Sami Yen’in kabri başında yaşanan "omuz attı" polemiği gündeme bomba gibi düşmüştü. Kabrin başında dua etmeye hazırlanan Mustafa Cengiz’in yanına sokulması sonucunda Hamamcıoğlı ile Cengiz arasında küçük çaplı bir polemik yaşanmıştı. Bu durum daha sonra basında da büyük yankı uyandırmıştı.

Olayın ertesi günü, Mustafa Cengiz ve Eşref Hamamcıoğlu konuyla ilgili açıklamalar yaparak ciddi bir durum olmadığını dile getirmişlerdi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya